Susuyorum Kar Düştükçe Yollarıma

SÜNDÜS ARSLAN AKÇA Susuyorum Kar Düştükçe Yollarıma

SÜNDÜS ARSLAN AKÇA
Susuyorum Kar Düştükçe Yollarıma
 
Hadi davran yüreğim,
Göreceklerimiz var, sükût edip dinleyeceklerimiz, mevsimlerine uğrayıp yağışlarından nasipleneceklerimiz var daha. Derya yüreklerde bir nefes dinleneceklerimiz… Dil halini beyan ettikçe dönüp yanacaklarımız, ‘’ah’’ içine sıkışmış suskunluklarımız var daha.
 
Ve yola revan olduk; yüreğimize ‘’davran’’ deyip, niyetlerimizi halisane tutup koyulduk. Yol gidenindi. Bir şair yol aldıkça suskunlaşırdı, yol aldıkça eksikliğinin önünde cezbeye gelirdi. Susmanın müsebbibi olmak adına susuyorduk.
 
Bu sebepledir ki, bir yerlere yetişme telaşımız vardı hep. Koşturmalarımız mezara kadar devam edecekti. Hizmetimiz insanaydı bu dünyada. Yaratılanın en güzeline hizmet, Hakk’a hizmetti. Koyulduğumuz yolda muvaffak olabilmeye taliptik. Kimi zaman ümitsizlik gönlümüzü kırsa da her seferinde yine ayağa kalkma gücünü bulduk ve güzel günlerin arayışları içinde koşturduk zamana inat.
 
Yol haritası çizersiniz kendinize ve bu harita sizin yönünüzü tayin eder. Siz niyetinizi aşk ile işlersiniz ve aşk; sizi aşk yüreklilerin kapısına götürür. O kapıda; boynumuz kıldan incedir.
 
Yaşam alanımızı sınırsız kılmak istiyorsak, aşk; manevi atmosferimiz olmalıdır. Aşk; kalp makamını hükmüyle hükümsüz kılar. Dil, bir deryadan sökülürcesine akar. Gözler, hüznü nakış nakış işler aşk ile…
 
Yaptığı her işe aşkla sarılmak, gördüğü her şeye aşkla bakmak, sureti aşıp sireti okumanıza vesile olur.
 
Aşkı; aklın zindanında tutsak kılana, ‘’ah’’ ile ‘’vah’’ arasında yaşamak düşer.
 
Yola revan olduk ve ömrünü aşk için tüketenlerin kapılarına döndü rotamız. 
Güzel insanlar güzel atlara binip gitmediler. O güzel insanlar dünya var oldukça var olacaklardır. Bu dünya onların yüzü suyu hürmetine değil midir ki, bu kadar çirkinliğe rağmen varlığını devam ettirmektedir.
 
Muhabbetinden nasiplendiğim bu güzel insanların kalplerinde gidişatın derin yaraları vardı. Onlar ki, görmezleri görüyorlardı. Onlar ki, ilim meclislerinde binlerce sayfalar arasından süzülüp gelmişlerdi. Hala ruhları açtı öğrenmeye. Ve en mütevazı hal dili vardı üzerlerinde. Eksikliğin hüznü gözlerinden okunuyordu. Ah iki kelam ediyorum diye böbürlenen ‘’sen’’, kalemi kelamını aşan bu insanları görmez misin? Susmak düşer bu saatten sonra sana. Sus ki, adamdan saysınlar, sus ki, susmanın sana sunduğu dinleme eyleminden nasibine düşen olsun.
Sus ki, kendini dinleme fırsatın doğsun.
 
Sus ki, ruh uyansın!
 
Derya gönüllülerin meclisinde zerre kalmak ne büyük lütuftu. Benliğimi darağacına yine ben götürdüm. Yine ben keşfettim yokluğumun varlığımdan daha çok yer kapladığını.

Susmanın erdemine niyetlendim. Niyet ettim Allah rızası için erdemin kapısında bir ömür hizmetkâr olmaya!
 
Dost meclisinde, yüreğime suskunluk üfleyip dem tutuyorum şimdi. Öyle bir hal diline gömülüyorum ki, ben beni unutuyorum.

Birazdan "yaz" borusu çalacak. Ruhum düşüne sokulan çok'tan az'ı yazacak.
Siz öz'ü okurken ben iz'in birine bırakıp kendimi gözden kaybolacağım.
 
Kar düştükçe yollarıma, susuyorum…
 
Aşk ile…
 
 
 

Bir Yorum

  1. ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜH,SÜNDÜS ARSLAN AKÇA HANIMEFENDİ, SİZE RABBİMDEN, SAĞLIK, SIHHAT, AFİYET, HUZUR VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM. SEVDİKLERİNİZLE VE SEVENLERİNİZLE BİRLİKTE HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM.  İNSANLARIN DOĞRU YOLU BULMASINA, HİDAYETE VESİLE OLMANIZI TEMENNİ EDİYORUM. YAZDIĞINIZ ""SUSUYORUM KAR DÜŞTÜKÇE YOLLARIMA""  BAŞLIKLI YAZINIZI BÜYÜK BİR ZEVKLE OKUDUM. YÜREĞİNİZE, KALEMİNİZE, BİLEĞİNİZE SAĞLIK. SİZ KENDİNİZE PEYGAMBER EFENDİMİZİN sav "YA HAYIR SÖYLE, YA SUS" HADİSİNİ TEMEL DÜSTUR OLARAK ELE ALDIĞINIZ YAZIDA, HEMDE HAKKI SÖYLEDİĞİNİZ YAZINIZDA,  DEVAMLI  "SUS"  DİYORSUNUZ, KEŞKE BÜTÜN İNSANLAR SİZİN GİBİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN BU HADİSİ ŞERİFLERİNE SİZİN GİBİ SIKI SIKIYA BAĞLI OLSALAR.!!  ARTIK BAĞLI OLMAYI BIRAKIN, BU HADİSİ ŞERİFİ BİLİYORLAR MI?  BU HADİSTEN HABERDARLAR MI?? PEYGAMBER EFENDİMİZ BAŞKA BİR HADİSLERİNDE DİLLERİNE VE NAMUSLARINA SAHİP ÇIKANLARIN KURTULACAĞINI, CENNETE GİDECEĞİNİ "BANA DİLİNİZİ VE İKİ BACAK ARANIZI GÜNAHTAN SAKINACAĞINIZI GARANTİ EDİN, BENDE SİZE CENNETİ  GARANTİ EDEYİM"  HADİSİ ŞERİFLERİYLE MÜJDELEMEKTEDİR. AYRICA YAZINIZDA, AŞKTAN, SEVGİDEN, İNSANLARA HİZMET ETMEKTEN VE BİRÇOK GÜZELLİKLERDEN BAHSEDİYORSUNUZ. PEYGAMBER EFENDİMİZ sav BAŞKA BİR HADİSLERİNDE "İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİREMEZSİNİZ, BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKÇE İMAN ETMİŞ SAYILMAZSINIZ, EY ASHABIM YERİNE GETİRİNCE BİRBİRİNİZİ SEVECEĞİNİZ ŞEYİ SİZE SÖYLEYEYİM Mİ? Sahabede SÖYLE YA RUSULLALLAH demişler. PEYGAMBERİMİZ sav SELAMI ARANIZDA YAYINIZ""  BUYURMUŞLARDIR.  GÜNÜMÜZDE BİRBİRİMİZİ O KADAR ÇOK SEVMEYE İHTİYACIMIZ VAR Kİ.!!!  TANIYALIM, TANIMAYALIM SELAMLAŞMAYA, HAKKI HER YERDE SÖYLEMEYE, EMRİ BİL MARUF, NEHYİ ANİL MÜNKER YAPMAYA O KADAR ÇOK İHTİYACIMIZ VAR Kİ.!!! TABİİ EN BAŞKA KURANI KERİMDE RABBİMİZİN BUYURDUĞU ""HİÇ BİLENLERLE, BİLMEYENLER BİR OLURLAR MI?"" AYETİ GEREĞİNCE ÖĞRENMEYE VE ÖĞRENDİKLERİMİZLE AMEL ETMEYE İHTİYACIMIZ VAR Kİ.!!!  RABBİM BİZİ EHLİ SÜNNET, VE  CEMAAT YOLUNDA, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE BİRBİRİNİ SEVEN, SAYGI DUYAN, HAKLARINI ÇİĞNEMEYEN, ÜLKEMİZE, İSLAM ALEMİNE VE TÜM DÜNYAYA BARIŞI, HUZURU VE MUTLULUĞU GETİRMEYE VESİLE EYLESİN. BAŞARILARINIZIN DAHA DA ARTARAK DEVAMINI DİLİYORUM. ALLAH'A c.c. EMANET OLUNUZ, ALLAH c.c. YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir