Uçsuz Bucaksız Filmi Sinemalarda

Uçsuz Bucaksız Filmi SinemalardaYönetmen
Emanuele Crialese'nin
Uçsuz Bucaksız Filmi
Sinemalarda
 
Penelope Cruz'un başrolde oynadığı, yönetmen Emanuele Crialese'nin Uçsuz Bucaksız filmi sinemalarda
 
Uçsuz Bucaksız filmi 17 Şubat 2023 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Filmin senaryosunu Emanuele Crialese, Francesca Manieri ve Vittorio Moroni birlikte yazdı.
 
Uçsuz Bucaksız Filmi SinemalardaFransa ve İtalya ortak yapımı, dram türündeki Uçsuz Bucaksız filmi 1970'lerde Roma'da yaşayan Clara ve ailesinin hikayesini anlatıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Penélope Cruz, Vincenzo Amato, Alvia Reale, Luana Giuliani, Patrizio Francioni, Penelope Nieto Conti, India Santella, Maria Chiara Goretti, Laura Nardi, Valentina Cenni, Elena Arvigo, Carlo Gallo, Giuseppe Pattavina, Rita De Donato, Filippo Pucillo, Francesco Casisa ve Ilaria Giannatiempo var.
 
Filmin Konusu
 
Film, çocukları için bir arada olan bir çiftin hayatına odaklanıyor. Uzun süredir evli ve orta yaşlı bir çift olan Clara (Penelope Cruz) ve Felice (Vincenzo Amato), günün birinde çocuklarıyla birlikte Roma’da son zamanlarda popüler hale gelen Roma’nın yeni modern apartmanlarından birine taşınır. 1970’li yıllarda hem kültürel hem de toplumsal bir değişim yaşanmaktayken bu evli çift de eskiyle yeni arasındaki dengeyi sağlayamamış ve aralarındaki aşkı kaybetmişlerdir. Artık birbirlerine eskiden olduğu gibi canlı duygular besleyemeyen ve sadece çocukları için bir arada duran Clara ve Felice için bu durum fazlasıyla zor olsa da başka bir çareleri olmadığı için ilişkilerini böyle sürdürmeye devam ederler.
 
Zaman zaman birbirlerine olan tahammülsüzlükleri nedeniyle şiddetli bir kavganın eşiğine gelen ancak her seferinde çocuklarını düşünen Clara ve Felice, kısa süre sonra bu konuyla ilgili büyük bir şok yaşayacaktır. Çünkü günün birinde çift, en büyük çocukları Adriana (Luana Giuliani)’dan hiç beklemedikleri bir şey duyar. Adriana’ın artık kendisini bir kız değil de erkek olarak tanımladığını öğrenen Clara ve Felice, çocuklarının bu sıradışı davranışları nedeniyle bir kez daha kendilerini büyük bir karmaşanın içerisinde bulacaklardır. Bu karmaşa, ailenin zaten kopmak üzere olan bağlarını daha da zorlar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir