Nai Barghouti İstanbul’da İlk Kez Konser Verdi

Nai Barghouti İstanbul'da İlk Kez Konser VerdiFilistinli Müzisyen
Nai Barghouti
İstanbul'da İlk Kez
Konser Verdi
 
Filistinli besteci, flüt sanatçısı ve şarkıcı Nai Barghouti İstanbul'da ilk kez konser verdi ve ilk defa hayranlarıyla buluştu
 
Barghouti, MOİ Sahne'deki konserine Sezen Aksu'nun "Ah İstanbul" şarkısını seslendirerek başladı.
 
Selamlama konuşmasında Barghouti, "Burada bulunduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İstanbul gibi harika bir şehirde ilk defa şarkı söylemekten çok memnunum. Sizin için çok coşkulu ve sevgi dolu bir konser hazırladık." dedi.
 
Barghouti, Filistinli şair Mahmud Derviş'in sözlerini yazdığı ve Meryem Aboulouafa'nın bestelediği "Ya Qalbi" şarkısının yanı sıra tasavvuf şairlerinden İbn Faid ve Mısırlı şair Ahmed Fuad Necm'in bestelenen şiirlerini seslendirdi.
 
Kudüs doğumlu Barghouti, işgal altındaki memleketine itfahen "Senin için, Duanın Şehri" ve "Kudüs'ten Bir Hikâye" şarkılarını çaldı.
 
Nai Barghouti İstanbul'da İlk Kez Konser Verdi
 
Müzik icra etmeye 14 yaşında başlayan Nai Barghouti, kariyeri boyunca New York, Washington, Paris, Amsterdam, Londra ve Tunus gibi şehirlerde konser verdi.
 
Arap müziğini caz ve diğer Batı müzik türleriyle harmanlamasıyla öne çıkan sanatçı, birçok müzik eleştirmeni tarafından "klasik diva" olarak adlandırılıyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir