blank

Kurtuluş Hattı Filmi Sinemalarda

Kurtuluş Hattı Filmi SinemalardaYönetmen
Selman Kayabaşı'nın
Kurtuluş Hattı
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Selman Kayabaşı'nın tarihi dram türündeki Kurtuluş Hattı filmi sinemalarda
 
Kurtuluş Hattı filmi 13 Mayıs 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Başrollerini Yusuf Aytekin ve Gülsim Ali'nin paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Emin Gürsoy, Nizam Namidar, Benian Dönmez, Hamdi Erdoğan, Kaan Turgut, Aybike Turan gibi önemli oyuncular var.
 
Film, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra cepheden dönen ve yıllardır hasretini çektiği kıza kavuşmak isteyen bir gencin hikayesini anlatıyor.
 
Filmin Galası
 
Filmin galası 11 Mayıs 2022’de Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde Atlas Sinemasında gerçekleştirildi.
 
Filmde Mehmet Akif Ersoy karakterini canlandıran Emin Gürsoy galadaki konuşmasında "Hem karakter olarak hem de hikâye olarak hissettiğim tek şey ağır bir sorumluluk. Umarım yakıştığı ve gerektiği şekilde yapabilmişizdir" dedi.
 
Filmin başrollerinden oyuncu Yusuf Aytekin de "Benim oynadığım karakter Hamdi karakteri. Hamdi'yi çok sevdim. Çünkü Milli Mücadele döneminde tarihin seyrini böyle değiştiren gizli kahramanlardan. Belki birçoğumuzun bilmediği kahramanı sinemada canlandırmak benim için çok keyifli" dedi
 
Filmin bir diğer başrol oyuncusu Gülsim Ali ise, "Çok heyecanlıyız. Biz daha önce filmi izledik ve gerçekten duygulandığımız sahneler oldu. İnsanların da bu konuda bizimle aynı duyguları paylaşacaklarını düşünüyoruz" dedi.
 
Filmin Konusu
 
Kurtuluş savaşının kahramanlarından Telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenilen Kurtuluş Hattı, Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesini konu ediyor. İşgal kuvvetleri, İstanbul ile Anadolu arasındaki bağı koparmak istemektedir. Buna karşı olarak bir grup vatansever, işgal kuvvetlerinin amacına ulaşmasını engellemek için gizli bir operasyon yürütür. Cepheden yeni dönen ve yıllardır hasret kaldığı Hilal'e kavuşmak isteyen Hamdi, bu sırada beklenmedik bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir