blank

Hikmet Karagöz Vefat Etti

Hikmet Karagöz Vefat EttiSanat Dünyasının 
Başı Sağolsun
 
Usta Oyuncu 
Hikmet Karagöz
Vefat Etti
 
Bir döneme damga vuran 'Bizimkiler' dizisinde 'Abbas' karakterine hayat veren usta oyuncu Hikmet Karagöz vefat etti
 
Haberi, oyuncunun kızı Zeynep Karagöz sosyal medyadan duyurdu.
 
Hikmet Karagöz Vefat EttiTiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, 74 yaşında hayatını kaybetti. Kızı Zeynep Karagöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Oyuncu Orhan Aydın da sosyal medya hesabından arkadaşı Hikmet Karagöz’ün vefatını şu sözlerle duyurdu:
 
Hikmet Karagöz Vefat Etti“Canımdan bir can düştü toprağa… 42 yıllık dostluk, yoldaşlık, şen-şakrak-sevinç ve umut dolu bir hayat bitti. Seni asla unutmayacağım #HikmetKaragöz asla.”
 
2018 yılından bu yana Kartal Kavacık’ta bulunan Sanatçı Yaşam Evi’nde kalan Karagöz, 15 Ekim’de rahatsızlanarak Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne kaldırılmış ve palyatif yoğum bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.
 
Karagöz, Bizimkiler dizisindeki Abbas rolüyle geniş kitlelerce tanındı. ('Bizimkiler' dizisi 14 yıl boyunca Türk televizyonlarında yayınlandı, yayınlandığı günlerin hep birincisi oldu)
 
blankAynı zamanda ressam olan Karagöz, ikindi namazının ardından Zeytinburnu Yeni Kozlu Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze törenine Hikmet Karagöz’ün kızı Zeynep Karagöz’ün yanı sıra bazı yakınları katıldı.
 
blankHikmet Karagöz; 1946 yılında Samsun’da doğdu.
 
1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi’nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964’te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu’nda profesyonelliğe adım attı.
 
1974’te “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”la televizyon yapımlarında rol almaya başladı.
 
Sinemaya geçişi Faize Hücum filmiyle 1982’de oldu.
 
Bizimkiler dizisindeki Abbas rolüyle geniş kitlelerce tanındı. ('Bizimkiler' dizisi 14 yıl boyunca Türk televizyonlarında yayınlandı, birkaç istisna dışında, yayınlandığı günlerin hep birincisi oldu, izleyicinin en beğendiği, en çok ve en uzun süreyle izlediği dizi olma rekorunu elinde tuttu.)
 
1986’dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yaptı, sergiler açtı.
 
TRT’de 2001-2002 yılları arasında 47 bölüm yayınlanan ‘Yeditepe İstanbul’ dizisinde ‘Sabri’ karakterini canlandırdı.
 
Usta oyuncu, Memleket, Tatar Ramazan, Bir Aşk Hikayesi ve Deli Yürek gibi dizilerde de rol aldı. 27 Ekim 2020’de İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
 
Hikmet Karagöz Vefat Etti

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir