blank

Fikirler Gecesi Etkinlikleri

Fikirler Gecesi Etkinlikleri“Birlikte
(Yeniden)
Tasarlamak”
 
Fikirler Gecesi
Etkinlikleri
 
«Birlikte (yeniden) tasarlamak» teması altında düzenlenecek Fikirler Gecesi etkinlikleri salgın nedeniyle Şubat ayı sonuna kadar sürecek.
 
Institut français Türkiye, bu yıl 7.si düzenlenen Fikirler Gecesi’ne üç etkinlikle birden katılacak.
 
Fikirler Gecesi EtkinlikleriInstitut français tarafından her yıl Ocak ayının son Perşembe gecesi düzenlenen Fikirler Gecesi’ne bu yıl 100’den fazla ülke söyleşi, tartışma, müzik ve performanstan oluşan kültür etkinlikleri ile katılıyor.
 
100’den fazla ülkede düzenlenecek bu yılki 7. edisyonun konusu sağlık, ekonomik ve sosyal krizin damgasını vurduğu bir dünyanın başlıca zorluklarını tartışmak: «Birlikte (yeniden) tasarlamak».
 
blankInstitut français Türkiye’nin Ankara, İstanbul ve İzmir ekipleri tarafından hazırlanan etkinlikler hakkında detaylı bilgi için
www.ifturquie.org.
 
İSTANBUL
«Birlikte (yeniden) tasarlamak… Dijital sanat ile»
27 Ocak, 19.00 – Zoom
 
Institut français, pPandemi nedeniyle istesek de istemesek de dijitalleşmekte olan sanatla ilişkimiz ışığında, sanatseverleri Fransa ve Türkiye’de dijital yaratıcılığın geleceğini tartışmaya davet ediyor. Dijital sanatçılar, sanat yönetmenleri ya da kültür kurumlarının başkanları, görüşlerini, güncel gelişmeleri ve vizyonlarını paylaşacaklar.
 
Dijital Sanat için hangi yeni yollar açılıyor? Hangi sanatçılarla ve hangi ara yüz ya da formatlarla? Dijital alanla kültürel ilişkimiz son aylarda olumlu yönde gelişti mi ve salgın sonrasında daha da değişecek mi?
 
Fransa ve Türkiye için ne gibi eylemler ve etkiler öngörülebilir? Ortak projeler etrafında olabilir mi? Dijital teknoloji nihayetinde bir tüketim alanı mıdır yoksa paylaşım alanı mı? Dijital Sanatı birlikte tasarlayabilir miyiz? Birlikte yaşatabilir miyiz?
 
Jérémie Bellot – AV Extended (Fransa)
Romain Tamayo – Lyon Işık Festivali (Fransa)
Candaş Şişman, Deniz Kader – Nohlab (Türkiye)
Ali Kerem Bilge – BASE (Turquie)
 
https://www.ifturquie.org/etkinlik/fikirler-gecesi-2022/
 
* Etkinlik, Zoom üzerinden Türkçe ve Fransızca simültane çeviri ile gerçekleşecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir