blank

7. Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali

7. Uluslararası Piyano Yarışması ve FestivaliMozart Akademi’nin
Düzenlediği
7. Uluslararası
 Piyano Yarışması ve
Festivali Yapıldı
 
7. Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivaliİzmir'de, Mozart Akademi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali yapıldı
 
Konak ilçesinde bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, yurt içi ve dışından 350 genç piyanist katıldı. Öğrenciler, 3 gün süren festival kapsamında jürinin karşısında yeteneklerini sergiledi, son gün ise derece alabilmek için yarıştı.
 
Akademinin kurucusu ve opera sanatçısı İlhan Cinpir, festivale katılımın her yıl artarak devam ettiğini söyledi.
 
Türkiye'nin her bölgesinden katılım olduğunu hatırlatan Cinpir, "Yurt dışından gelen genç piyanistler de var. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti. Yoğun talep nedeniyle kendi öğrencilerimizi festivale alamadık. Festivalde 350 öğrencimiz yer aldı. 50 öğrenci de piyano yarışmasında sahneye çıktı." diye konuştu.
 
Piyano alanında çok değerli öğretmenlere sahip olduklarını hatırlatan Cinpir, çocuklara yönelik opera, müzikal ve bale gibi programlar da organize ettiklerini dile getirdi.
 
Festivale Kahramanmaraş'tan katılan Zeynep Zişan Kızıldağ ise yaklaşık 8 yıldır piyano eğitimi aldığını hatırlattı.
 
Üniversite eğitimine de müzik alanında devam etmek istediğini anlatan Kızıldağ, "Bugüne kadar birçok yarışmada derece aldım, katıldığım her organizasyon sonrası kendime yeni hedefler koyuyorum. Amacım ülkemi yurt dışında da temsil edebilmek." diye konuştu.
 
Bilge Elmas ise 2 yıldır piyano eğitimi aldığını dile getirerek, müzik alanında kendisini geliştirmek için çaba sarf edeceğini vurguladı.
 
7. Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir