blank

Tenet Filmi Sinemalarda

Tenet Filmi SinemalardaYönetmen
Christopher Nolan'ın
Tenet Filmi
Sinemalarda
 
Senarist yapımcı ve yönetmen Christopher Nolan'ın pandemi sürecinden beri merakla beklenen Tenet filmi sinemalarda
 
Tenet filmi 28 Ağustos 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Tenet Filmi SinemalardaBilim-kurgu ve aksiyon içerikli yapımın başrolünde Amerikalı bir aktör ve eski futbol oyuncusu olan John David Washington yer alıyor.
 
Tenet Filmi Sinemalardaİzleyicilerin aylardır beklediği Tenet filminin uluslararası kadrosunda John David Washington'a Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Martin Donovan. Fiona Dourif, Yuri Kolokolnikov, Himesh Patel, Clemence Poesy. Aaron Taylor-Johnson'ın yanı sıra, Michael Caine ve Kenneth Branagh gibi isimler eşlik ediyor.
 
blankHikayesi IMAX ile 70mm tekniklerinden yararlanılarak beyaz perdeye taşınan film. dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır.
 
blankFilmin basın gösterimi, korona virüsü tedbirleri göz önünde bulundurularak dün sabah İstinye Park'ta gerçekleştirildi. Film, bugün Türkiye ile birlikte birçok ülkede aynı anda sinemalarda.
 
Film İçin Notlar
 
“2000’li yılların en çok konuşulan yönetmenlerinden Christopher Nolan, birkaç kez ertelenen ve pandemi sonrası sinema salonlarının biraz nefes almak için heyecanla beklediği “Tenet” filmini sonunda vizyona sokuyor. John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Aaron-Taylor Johnson, Clemence Poesy ve Michael Caine gibi yıldızların önemi rolleri üstlendiği film, 150 dakikalık süresiyle, özellikle aksiyon severlere harika anlar yaşatacak. Filme geçmeden önce, Koronavirüs vakalarının arttığı bir dönemde, herkes için kolay olmasa da filmi bir sinema salonunda deneyimlemenin önemli olduğunu da belirtmek isterim.
 
Filme gelecek olursak, söylenecek ilk sözler elbette Nolan vizyonu hakkında olacak. Tenet, kendisinin görsel, işitsel ve “zamansal” tutkularının yeni ve çılgın bir tezahürü. Memento’nun geriye akan anlatımı, Inception’ın katmanlar arasından gezinen karakterleri ve Dunkirk’ün aynı savaşta yaşanan üç farklı aksiyonu zamansal açıdan zerre hissettirmeden aktardığı anlatımı, Nolan’ın her açıdan bir zaman fetişine sahip olduğunu ziyadesiyle gösterdi. Bu kez, zaman olgusu filmin tamamına sirayet ediyor ve daha adından başlayarak seyirciye hissettiriliyor. Her iki taraftan da okunuşu aynı olan Palindromik isim, karakterlerin zamanla ilişkisine de yansıyor. Gelecekten gelen ama geçmişi etkileyen tehdit, zamanı her iki yönde de yaşayabilen karakterler ve tersine evrilebilen akış biraz kafa karıştırıcı olsa da hikayeyi ilgi çekici bir şekilde oluşturuyor. Bu noktada, filmi izleyecek seyircilere filmden bir replikle katkıda bulunabiliriz; “Onu anlamaya çalışmayın, onu hissedin.” Çünkü Nolan, daha çok bunu yapmanızı istiyor.” Onur Kırşavoğlu (beyazperde.com)
 
Filmin Konusu
 
Tenet filmi, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini anlatıyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir