blank

Spencer Filmi Sinemalarda

Spencer Filmi SinemalardaYönetmen
Pablo Larraín’in
Spencer Filmi
Sinemalarda
 
Kristen Stewart'ın Prenses Diana'yı canlandırdığı, Yönetmen Pablo Larraín’in Spencer filmi sinemalarda
 
Spencer filmi 19 Kasım 2021 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Adını Lady Diana'nın evlenmeden önceki soyadından alan film, Prenses Diana'nın kraliyete ve Prens Charles'a veda etmeye karar verdiği 1991 yılındaki kritik Noel tatiline odaklanıyor.
 
Senaryosunu Steven Knight’in yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Kristen Stewart, Jack Farthing, Sean Harris, Sally Hawkins, Timothy Spall, Richard Sammel, Ryan Wichert ve Michael Epp var.
 
Görüntü yönetmenliğini Claire Mathon’un yaptığı filmin müziklerinde Jonny Greenwood’un imzası var.
 
Film için Notlar
 
“No, Jackie ve Ema gibi filmleri bulunan Pablo Larrain ellerinden çıkma Spencer çok dar bir zamanda Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğinin artık hükümsüz olduğu günlere odaklanıyor
 
Senaryosunu Oscar adaylığı da bulunan Steven Knight’ın kaleme aldığı film; yoğun bir aristokrat baskı altında, tüm hayatı planlanan ve bu planlı hayatı yaşaması için zorlanan Diana’nın nadir mutlu anlarını da es geçmiyor. Oğulları Henry ve William ile birlikte oldukları anlar, mutfaktaki baş aşçı ve hayali mi gerçek mi olduğuna karar veremediğimiz kadın yardımcısıyla geçirdiği kısa anlar. Onun dışında kendini mutsuz eden, tahakküm kuran herkesten kaçıyor Diana, odaya kapanıyor ve kusuyor.
 
Mutsuzlukla çevrilmiş yılların en üst patlaması sayılabilecek, bir karar verme aşamasının en sancılı anlarına tanıklık ettiğimiz film karakterle iyi bir özdeşlik sağlıyor. Bu da onu güçlü kılıyor!” Banu Bozdemir (beyazperde.com)
 
Filmin Konusu
 
Spencer, 1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana Frances Spencer’ın hayat hikayesini konu ediyor. 1991 yılında İngiltere Kraliyer ailesi Noel tatilini Sandringham Köşkü'nde geçirmeye karar verir. Her şey yolunda gözükür ancak Lady Diana mutsuzluğunu saklamaya çalışır. Dışarıdan gözüken şaşalı yaşamın içine hapsolan Diana, Prens Charles ile olan evliliğinin artık sonuna geldiğini düşünür ve 1991 Noel tatilini Kraliyet içinde geçirmek istediği son günleri olmasına karar verir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir