Filistin’e Animasyon Filmiyle Destek

Filistin'e Animasyon Filmiyle Destek“Capital of Palestine
(Filistin’in Başkenti)”
 
EMİNE YÜKSEL TÜRKMENGenç Sinemacı
Emine Yüksel Türkmen
Filistin'e
Animasyon Filmiyle
Destek Verdi
 
Genç sinemacı Emine Yüksel Türkmen, Filistin'e “Capital of Palestine (Filistin’in Başkenti)” animasyon filmiyle destek verdi
 
Filistin'e Animasyon Filmiyle DestekFidan Sanat Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Hasan Bin Sabit Sinema Akademisi öğrencileri hazırladıkları kısa filmlerle Filistin halkına destek vermeye devam ediyor.
 
Medya ve iletişim bölümü öğrencisi, genç sinemacı Emine Yüksel Türkmen'in “Capital of Palestine (Filistin’in Başkenti)” adlı animasyon filmi paylaşıldıktan kısa bir süre sonra sosyal medyadan ilgiyle izlenildi.
 
Türkmen yaptığı açıklamada, 2 yıldır akademide eğitim aldığını dile getirerek, "Hepimizin ortak derdi Kudüs adına bir taş da ben atmak istedim. Gençler olarak ilgimizin yüksek olduğu sinema ve görsel sanatlar alanındaki heyecanımızı mazlumların sesini duyurmak ve farkındalık oluşturmak konusunda çok önemsiyorum." dedi.
 
Türkmen, filmi tam kapanma dönemindeyken 5 gün gibi kısa bir sürede hazırladığını anlattı:
 
"2 bin 70 kareden oluşan “Capital of Palestine (Filistin’in Başkenti)” animasyonunun bilgisayarımda 11 saat boyunca kaydolmasını bekledim. Kendi imkanlarımla oluşturduğum bu projenin ileriki dönemlerde HBS Sinema akademisinde açılacak olan animasyon atölyesinde, benim gibi bu alanda istekli olan öğrenciler ile tanışacağıma vesile olacağı için şimdiden çok heyecanlıyım. Bende bir taş vardı attım, elinde taşı olan tüm gençleri de bir taş atmaya davet ediyorum."
 
Hasan Bin Sabit Sinema Akademisi öğrencilerinden Zeynep Hilal Demirci de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Twitter hesabından 13 Mayıs'ta "gerçeği paylaşın" ifadesiyle paylaştığı görüntülere karşılık, hazırladığı kısa videoyla bir milyonun üzerinde izleyiciye ulaşmıştı.
 
Video, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yanı sıra binlerce kez sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Filistin'e Animasyon Filmiyle Destek 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir