Devlet Tiyatroları 16 İlde Turneye Çıkıyor

Devlet Tiyatroları 16 İlde Turneye Çıkıyor8 Farklı Oyun
 
Devlet Tiyatroları
16 İlde Turneye
Çıkıyor
 
Devlet Tiyatroları 16 ilde 8 farklı oyunla turneye çıkıyor
 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 9-15 Ocak tarihlerindeki turne kapsamında 16 ilde 8 farklı oyun sergilenecek.
 
Oyunlar, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elazığ Malatya, Samsun, Çorum, Sakarya, Zonguldak, Aydın, Denizli, Rize, Ordu, Mersin, Niğde, Aksaray ve Kocaeli’de sanatseverlerle buluşacak.
 
 
6 gün sürecek etkinlik kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu, "Ocak" adlı oyunu 10-11 Ocak'ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu ve 13-14 Ocak'ta da Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi'nde sergileyecek.
 
 
"Vahşi Ateş ve İzci Kuşlar" adlı çocuk oyunu 10-11 Ocak'ta Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu ve 13-14 Ocak'ta Malatya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde seyircilerin beğenisine sunulacak.
 
 
Konya Devlet Tiyatrosu, "Karanlıkta Komedi" oyunu ile 10-11 Ocak'ta Samsun Devlet Tiyatrosu ve 13-14 Ocak'ta Çorum Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde olacak.
 
 
Adana Devlet Tiyatrosu "Ortak Cinayetin Suç Duyurusu" adlı oyunu 10-11 Ocak'ta Sakarya Adapazarı Belediyesi Orhan Gazi Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak'ta Zonguldak Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde sahneleyecek.
 
 
Sivas Devlet Tiyatrosu ise "Yirmibironbeş Treni" adlı oyunu 10-11 Ocak'ta Aydın İl Kültür Turizm Müdürlüğü Hidayet Sayın Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak'ta Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde sahneleyecek.
 
 
Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor" adlı oyun ile 10-11 Ocak'ta Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak'ta Ordu Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde olacak.
 
 
Van Devlet Tiyatrosu da "Penceredeki Atlar" oyunuyla 10 ve 11 Ocak'ta Mersin Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, 13 Ocak Cuma günü Niğde Kültür Merkezi ve 15 Ocak Pazar günü Aksaray Kültür Merkezi Sahnelerinde seyircilerin karşısına çıkacak.
 
 
İstanbul Devlet Tiyatrosu "Karmakarışık" adlı oyunu 12-13-14 Ocak'ta Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi Sahnesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir