blank

Aile Hükümeti Filmi Sinemalarda

Aile Hükümeti Filmi SinemalardaYönetmen
Burak Demirdelen’in
Aile Hükümeti
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Burak Demirdelen’in komedi türündeki Aile Hükümeti filmi sinemalarda
 
Aile Hükümeti filmi 9 Ekim 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Yapımını RNK Prodüksiyon’un, yapımcılığını Mehmet Yıldırım’ın üstlendiği filmin senaryosunda Seçil Çömlekçi imzası var.
 
Aile Hükümeti Filmi SinemalardaÇekimleri Çanakkale Asos’ta gerçekleşen film, köy öğretmeni Salih’in (Alper Saldıran), Elaldı köyünü akraba evliliklerinden kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Bir köye öğretmen olarak atanan eğitimcinin, akraba evliliklerinin önüne geçmek için bulduğu çözüm sonrasında tüm köy halkının düştüğü trajikomik durumları anlatıyor.
 
Aile Hükümeti Filmi SinemalardaBaşrollerinde Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora’nın yer aldığı Aile Hükümeti filminin oyuncu kadrosunda ayrıca Mehmet Yıldırım, Nail Kırmızıgül, Gülhan Tekin, Rıza Akın, Gürsu Gür, Metin Yıldız, Lale Başar, Deniz Özerman, Kıvanç Baran Arslan, Ali Rıza Tanyeli, Tuğçe Karabayır, Gözde Demirtaş gibi isimler yer alıyor.
 
Filmin Galası
 
blankFilmin galası Levent Kanyon AVM’de gerçekleşti. Filmin oyuncuları gala sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Dizinin yapımcılığını üstlenen aynı zamanda dizide oyuncu olarak da yer alan Mehmet Yıldırım; çok güzel bir aile ve köy komedisi çektiklerini söyledi: “Çok keyifliydi.  Oyunculuğun zor olduğunu burada yaşadım.”
 
blankDizinin başrol oyuncularından Alper Saldıran filmden çok keyif aldığını belirterek “Çok güzel filmde çalıştık” dedi
 
Yönetmen Burak Demirdelen “Herkese teşekkür ediyorum. Birkaç haftada filmi çektik. Set içi ve set dışı çok eğlenceliydi. İnşallah bu enerji filme de yansımıştır” dedi.
 
Filmin Konusu
 
Salih, Elaldı köyüne atanan genç bir öğretmendir. Köydeki yeni hayatına alışmaya çalışan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep’e âşık olur. Onun en büyük korkusu, akraba evliliklerinin sık görüldüğü köyde, Zeynep'in de evlendirilmesidir.
 
Bu soruna bir çözüm bulmaya çalışan Salih, Aile Bakanlığı'na dilekçe yazar. Salih'in yazdığı dilekçeler sonrası harekete geçen bakanlık, köydeki aile hayatının düzene sokulabilmesi, yaşanan sorunların çözülebilmesi için bir proje hazırlar.
 
Projeye göre, herkes resmi nikah kıyacak ve akrabası ile evlenmeyenler, oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır.
 
Bunun ardından evlenmeleri uygun olanları listelemeye başlayan Salih, beklemediği bir sonuç ile karşılaşır. Listeye göre insanlar sevdiklerinden ayrı düşüp, başkalarıyla eşleşince işler karışık bir hal alır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir