“15 Temmuz Şehitleri” Anısına Yarışma

Kültür Bakanlığı’ndan “15 Temmuz Şehitleri” Anısına
Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması
73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nce "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" anısına, "Genç Sanat: Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması" ile "73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması" düzenlendi.
 
kultur-bakanligindan-15-temmuz-sehitleri-anisina-yarismaAfiş Tasarım
ve
Video Sanatı
Yarışması
 
Milletin milli iradeye sahip çıkan, darbecilere karşı birlik ve beraberliğin gücünü temsil eden bağımsızlık inancını, mücadelesini yansıtacak olan tasarım/eserler aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarmak ve görsel bir bellek oluşturmak amacıyla genç sanatçılar arasında, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" konulu Genç Sanat: "Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması" düzenlendi.
 
Yarışmada, afiş tasarım dalında 5 kişiye başarı ödülü olarak 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye ise mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi verilecek.
 
Video sanatı dalında 5 kişiye başarı ödülü olarak 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye de mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek.
 
Sergilenmeye değer görülecek her bir eser için ayrı ayrı olmak üzere, 500 lira ve katılım belgesi verilecek. 
 
Başvuracak adayların belgelerini 17 -28 Ekim tarihleri arasında göndermeleri veya teslim etmeleri gerekiyor.
 
 
kultur-bakanligindan-15-temmuz-sehitleri-anisina-yarisma-273. Devlet
Resim
ve
Heykel
Yarışması
 
Türk sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına yeni eserler kazandırmak ve buna bağlı olarak da sanatçıların verimini artırmak amacıyla bu yıl "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" anısına" 73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması kapsamında "Resim Yarışması", "Heykel Yarışması", "Özgünbaskı Yarışması" ve "Seramik Yarışması" düzenlendi.
 
Her yarışma için ayrı ayrı olmak üzere, 3 kişiye başarı ödülü olarak, 12 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek.
 
Sergilenmeye değer görülecek yarışmadaki her bir esere ayrı ayrı olmak üzere, 300 lira ve katılım belgesi verilecek.
 
Yarışmaya eserlerin 26 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında teslim edilmesi gerekiyor.
 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir