blank

Temmuz Dergisinin Aralık 2018 Sayısı

blank“Andolsun!
Soluk soluğa koşanlara.”
 
Temmuz Dergisinin
Aralık 2018 Sayısı
Çıktı
 
Temmuz dergisinin 27. sayısı olan Aralık 2018 sayısı çıktı.
 
Bu sayıda kapağı “Andolsun! Soluk soluğa koşanlara.” sözleri ile çarpıcı bir görsel süslemiş.. “Erdemin Egemenliği Yolunda” başlıklı giriş yazısı dikkat çekici.
 
Temmuz dergisi her zamanki gibi bu sayısında da Hasan Aycın’ın güzel bir çizgisi ile sayfalarını aralamış.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler: Umut Cemal, Ferhat Çiftçi, İsmail Söylemez, Kevser Evsen, Mehmet Akif Öztürk, Necati Atilla Soykan, Muhammed Korkmaz, Ümit Çiçekli, Nilüfer Zontul Aktaş, Zehra Elarslan, Osman Hasdemir, İmdat Akkoyun.
 
Öyküleriyle bu sayıda yer alan isimler: T. S. Eliot, Canan Kancı, Kenan Yusuf, Deniz Burak, Merve Can, Tanju Kildiş, Oktay Güler, Ümit Köksal, Uğur Cumaoğlu.
 
Mustafa Yılmaz “Entelektüelin İhaneti – Edward Said İçin Güncel Bir Güzelleme” başlıklı denemesiyle bu sayıda yer almış
 
Erkam Kuşçu “Hollywood’da Ötekileştirme” başlıklı yazısında Batı Sinemasında ötekileştirme öğesini geniş bir arka planla irdelemiş.
 
Bu sayının diğer denemeleri:  
Erdoğan Aydoğan’dan Yaralı Yazılar”
Mehmet Mortaş’tan “Fırtına Öncesi Uçurum”
Davut Güner’denŞuraya Okul Açılmış” 
Serkan Akın’danBir Felaketin Ardından”
 
Bu sayının kitap değerlendirmeleri:
Mustafa Bostan, Aykut Ertuğrul’un Üç Gün Masalı isimli öyküsünü “Aykut Ertuğrul’dan Masalsı Bir Öykü” başlığı altında deerlendirmiş.
Mehmet Akif Öztürk, “Gönlüm Hep Seni Arıyor, Neredesin Sen” isimli yazısında Tatar yazar Ayaz Ğıylecev’in Yara isimli romanını tanıtmış.
Recep Şeker Bağdatlı Abdurrahman Efendi’yi ve onun Brezilya’da İlk Müslümanlar-Brezilya Seyahatnâmesi isimli eserini ayrıntılı biçimde değerlendirmiş.
Merve Can; Zeynep Kahraman Füzün’ün ilk öykü kitabı Köz Yanılması’nı okuyucuya tanıtmış.
 
Derginin son sayfaları Kemal Kurak’ın “Eski Günler Hayalimden Gitmiyor” başlıklı yazısına ayrılmış. Kurak; İstanbul’un eski bir mahallesinde kendi yaşamından bir kesiti yazmış.