blank

Şiar Dergisinin Kasım-Aralık 2019 Sayısı

Şiar Dergisinin Kasım-Aralık 2019 Sayısı“Nasip Oldukça
Çıkan Dergi”
 
“Arif Ay ile
Hasbihal"
 
Şiar Dergisinin
Kasım-Aralık 2019
Sayısı Çıktı
 
Şiar Dergisinin 25. sayısı olan Kasım-Aralık 2019 sayısı çıktı.
 
Selvigül Kandoğmuş Şahin imzalı kapak,  bir önceki sayıda olduğu gibi yine dikkat çekici.
 
Derginin sayfaları Esma Polat’ın “Senin Sesini Bildim” başlıklı şiiriyle açılmış. Mustafa Köneçoğlu’un  “Hata Payı” başlıklı şiiriyle devam etmiş.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan diğer şairler:
Hüseyin Karaca, Serap Kadıoğlu, İsmail Karakurt, Mehmet Tepe, Şadiye Kılıç, Hümeyra Yargıcı, Vahdettin Oktay Beyazlı, Sabi- ha İclal Tiryaki, Semiha Kavak, Orhan Türkan, Cihan Adıman, Erol Yılmaz, Arif Mete, Ayşe Nur Biçer, Seda Şaffak, Yılmaz Yetiş, Fatma Ayhan, Süheyla Altınkaya Turan, Ümit Köksal, Uğur Demirel, İbrahim Halil Kaya, Davut Durmuş ve Selin Pınar.  
 
Derginin genel yayın yönetmeni Serap Kadıoğlu, her sayıda bir edebiyatçıyı konuk ettiği Hasbihal köşesinde, bu kez şair-yazar Arif Ay ile bir söyleşi gerçekleştirmiş.
 
Abdullah Akın, Tunuslu yönetmen Nacer Khemir’in “Bab’Aziz” isimli filmini değerlendirmiş.
 
Mustafa Özçelik, Celal Fedai’nin “Türkiye’nin Kaderi” isimli kitabını “Türkiye’nin Kaderi Kaderimizdir” başlıklı yazısında değerlendirmiş.
 
“İstanbul Sokaklarına İlk Hanım Eli Dokunuşu: Kadın Çöpçüler” başlığıyla kaleme aldığı araştırma yazısında Mehmet Mazak, İstanbul’un sokak sokak temizlenişinin tarihçesini bilhassa kadın işçiler özelinde ele almış.
 
Mutasavvıf Şairler köşesinde İdris Mahfî Erenler, “Said Paşa İmamı” olarak da bilinen şâir, hattat, hâfız, mevlidhân, imam, müderris, meczûb-ı ilâhî “Seyyid Hasan Rızâ Efendi”yi anlatmış.
 
Nur Özyörük’ün her sayıda bir eserin tahlilini yaptığı Sarraf köşesinde, bu sayıda Sinan Terzi’ye ait “Derdimize Çare Bir Çiçek” isimli öykü kitabının değerlendirmesi var.
 
Derginin musahhihlerinden M. Ebrar Alar, unutulmaya yüz tutmuş kelimeleri okuyucuları için gün yüzüne çıkarmaya devam etmiş. 25. sayının harfi; “Ş”.
 
25. sayıda öyküleriyle yer alan isimler:
Kuddusi Demir, Fatma Ayhan, Merve Çakır ve Özay Erdem.
 
Bu sayıda yazılarıyla yer alan diğer isimler; Mustafa Uçurum, Sibel Akın, Ali Sali, Cevat Akkanat, M. Ebrar Alar, Nuray Alper ve Mehmet Tepe.
 
Derginin arka kapağındaysa Hasan Nalçacı imzalı bir şiir ve Rahmiye Duran’ın objektifinden bir fotoğraf var.
Şiar Dergisinin Kasım-Aralık 2019 Sayısı
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir