Yedi İklim Dergisinin Ocak 2020 Sayısı

Yedi İklim Dergisinin Ocak 2020 SayısıNuri Pakdil
Özel Sayısı
 
Yedi İklim Dergisinin
Ocak 2020 Sayısı
Çıktı
 
Yedi İklim dergisinin Ocak 2020 sayısı olan 358. sayısı Nuri Pakdil Özel Sayısı olarak çıktı.
 
Yedi İklim dergisinin Ocak 2020 sayısı olan 358. sayısı 19 Ekim 2019’da vefat eden şair ve yazar Nuri Pakdil’e tahsis edildi.
 
Yedi İklim dergisinin Ocak 2020 sayısı olan Nuri Pakdil özel sayısında Nuri Pakdil ile ilgili toplam kırk dört yazı, üç şiir, iki konuşma, üç çizgi ve Nuri Pakdil’den mektuplar yer alıyor.
 
Yazıların önemli bölümü, hayatta iken Nuri Pakdil ile bir şekilde kişisel birlikteliği ve teması olmuş yazarlara, bir kısmı ise onunla hiç karşılaşmamış yazarlara ait. Eserlerinden bahsediyor olsalar da yazıların büyük çoğunluğunda söz bir şekilde Nuri Pakdil’in kişiliğine bağlanıyor. Başka bir deyişle Nuri Pakdil’in eserleri onun kişiliğinden ayrı tutulamıyor.
 
Yakın bir bakış onun yaşantısında, onunla ilgili hatıralarda eserlerini anlamak için çok fazla ipucu, yaşantısından eserlerine yansımış çok fazla tablo bulacaktır.
 
Nuri Pakdil özel sayısına katkıda bulunan isimler:
 
Ali Haydar Haksal, Mustafa Cemil Efe, Mustafa Aydoğan, Seyfettin Ünlü, Duran Boz, İsmail Kıllıoğlu, Atasoy Müftüoğlu. Ersin Nazif Gürdoğan, Arif Ay, İbrahim Demirci, Ali Ulvi Temel, Durali Yılmaz, Alim Kahraman,  Ali K. Metin. Ali Göçer, İbrahim Eryiğit, Hüseyin Yorulmaz, Mustafa Özel, Osman Koca, Ali Sali, Hasan Aycın, Asım Gültekin, Hale S. Saatçı. Hüseyin Akın, Serdar Kacır, İsmail Demirel, Necip Tosun, Şakir Kurtulmuş, Mehmet Özger, Asım Öz. Mehmet Sait Çakır, Yasin Doğru. Fahrettin Gün, Ahmet Edip Başaran, Mine Alpay Gün, Selvigül Kandoğmuş Şahin, İbrahim Demirci, Halil İbrahim Delice, Recep Garip. Fatih Demirel, Uğurcan Güler, Rabia Gülcan, Mesut Onat, Raziye Yıldız,  Olgun Keser, İhsan Süreyya Sırma, Nurettin Durman. Mehmet Akpınar, Aykağan Yüce, Abdullah Yalın Karadağ, Eren Buğdaycı, M. Nihat Malkoç, Hatice Ebrar Akbulut, Serdar Yakar, Necip Evlice.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir