blank

Yedi İklim Dergisinin Nisan 2019 Sayısı

blankDosya:
Selvigül Kandoğmuş Şahin
 
Yedi İklim Dergisinin
Nisan 2019 Sayısı
Çıktı
 
Yedi İklim dergisinin 349. sayısı olan Nisan 2019 sayısı çıktı.
 
Geçtiğimiz Mart ayında 32. yılını geride bırakan Yedi İklim, Ali Haydar Haksal yönetiminde yayın hayatına devam ediyor.
 
Nuray Yüksel’in hazırladığı özgün kapaklarla dikkatleri üzerine çeken Yedi İklim, bu sayısında da önceki sayılarda olduğu gibi usta yazarlar ile edebiyata yeni adım atan genç isimleri bir araya getirmiş.
 
Mustafa Cemil Efe derginin sayfalarını hüsn-i hat ile süslerken; Hasan Aycın çizgilerine kaldığı yerden devam etmiş.
 
Bu ay Yedi İklim’e öyküleriyle katkıda bulunan isimler: Âlim Kahraman, Ali Haydar Haksal, Osman Koca, İbrahim Eyibilir, Hayrettin Durmuş, Zeynep Seyyah Ak, Galip Çağ, Eren Buğdaycı, Saliha Güngör, Saliha Ferşadoğlu İlhan, Sevde Güngör ve Demet Tunçbilek.
 
Ali Haydar Haksal, Yedi İklim’in 344. (Kasım 2018) sayısından itibaren devam eden Juan Goytisolo hakkındaki incelemelerini sonlandırırken; bu sayıdan itibaren Dostoyevski’nin Türk ve Müslümanlara bakış açısını konu alan yeni bir inceleme serisine başlamış.
 
Yedi İklim’in bu sayısına incelemeleriyle katkıda bulunan isimler: Ali Haydar Haksal, Kemal Şamlıoğlu ve Furkan Türkmen.
 
Yedi İklim’de şiirlerini görmeye alıştığımız Ahmet Yücel, Nurettin Durman, Osman Serhat, Adem Turan, Hatice Çay, İshak Aslan ve Abdurrahman Ekinci gibi şairler bu sayıda da yazmaya devam etmiş.  
 
Derginin bu sayısında şiirleriyle yer alan diğer şairler: Kemal Kahraman, Aykağan Yüce, Abdullah Yalın Karadağ, Ebubekir Çağlar, Bahadır Dadak, Eyüp Taşçı, Uğurcan Güler ve Metin Arpacı.
 
Dosya:
Selvigül Kandoğmuş Şahin
 
Derginin bu sayısında yazın hayatına Yedi İklim’de başlamış Selvigül Kandoğmuş Şahin ile ilgili kısa bir dosya da yer almış. Sevgi Korkusuz, Selvigül Kandoğmuş Şahin’in son öykü kitabı olan “Allah Her Yüreğe Dokunur” ile ilgili Şahin’le bir söyleşi gerçekleştirirmiş. Süheyla Karaca Hanönü, Allah Her Yüreğe Dokunur’daki öyküler üzerine yazmış.

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir