blank

Temmuz Dergisinin Kasım 2018 Sayısı

blank“Her köksüz kurur.”
 
Temmuz Dergisinin
Kasım 2018 Sayısı
Çıktı
 
Temmuz dergisinin 26. sayısı olan Kasım 2018 sayısı çıktı.
 
Bu sayıda kapağı  “Her köksüz kurur.” sözleri süslemiş.  “Varlığım İnancıma Armağan Olsun” başlıklı giriş yazısı dikkat çekici.
 
Temmuz dergisi bu sayısında Hasan Aycın’ın güzel bir çizgisi ile sayfalarını aralamış.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler: Davut Güner, Ahmet Tepe, Tunay Özer, Mehmet Akif Öztürk, Necati Atilla Soykan, Nurettin Durman, Zeki Altın, Yavuz Balı, Umut Cemal, Muhammed Yakupi, Zehra Elarslan, Osman Hasdemir, Erol Yılmaz, Hüseyin Enes Ünal, Ahmet Laçin.
 
Öyküleriyle bu sayıda yer alan isimler: Bünyamin Sevim, Sadullah Taşçı, Tanju Kildiş, İmdat Akkoyun, Oktay Güler, Metin Çalı, Zeynep Altıntepe, Gökhan Tokatlıoğlu.
 
Serkan Akın, “Aşkın Ölümü: Lorca” başlıklı yazısında Endülüs’ün önemli şairi Lorca’yı anlatmış.
 
Mustafa Yılmaz, “Kendi Göğünün Geleneğine Aşina Olmak” başlıklı denemesiyle bu sayıda yer almış. Ayrıca “Bu Rûzgâr-ı Bî-Mededin İnkılâbı Var” başlıklı yazısında Alâeddin Yavaşça, Menderes ve Dr. Nazım’ın yer aldığı yakın tarihimizin hazin bir hatırasını yazmış.
 
Ferhat Çiftçi, “Âyât ve Hikâyât” başlığı altında Cemal Şakar’ın Hikâyât adlı eserini ve yazarın edebi-entelektüel birikimini derinlemesine ele almış.
 
Mustafa Bostan ise “Osman Cihangir’den Fantastik Bir Öykü: Kemik Karmaşası” isimli yazısında yazarın Kemik Karmaşası öyküsünü ve öykü tarzını değerlendirmiş.
 
Bu sayının diğer denemeleri:  
Mehmet Akif Şahin’den “Şehirler ve İnsanlar”
Ercan Ata’dan“Kötülüğün Çekim Gücü”
Mehmet Mortaş’tan “Bir Çift Ölüm”.
 
Hüseyin Cömert, Özlem Metin’in Alametifarika isimli öykü kitabını değerlendirmiş.
 
Merve Can, “Stefan Zweig’ın Korkusu” başlıklı yazısında yazarın Korku isimli romanını irdelemiş.
 
Derginin son sayfalarında ise Kemal Kurak “Huzursuz Günler” adlı yazısıyla yer almış.
 
Bu sayıda ayrıca Gökhan Ergöçün’ün Prof. Dr. Mustafa Özel ile yaptığı Mevdudi’yi ve İslamcılık düşüncesine katkı sağlayan yakın dönemin önemli isimlerini değerlendiren. "Mevdudi Hem Eylem Hem de Düşünce Adamıdır” başlıklı kapsamlı bir söyleşi var.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir