Seyid Çolak’ın Kapan Filmi Sinemalarda

Seyid Çolak'ın Kapan Filmi SinemalardaYönetmen
Seyid Çolak'ın
Kapan Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Seyid Çolak'ın, TRT ortak yapımı Kapan filmi sinemalarda
 
Seyid Çolak'ın Kapan filmi 13 Kasım 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Film; gizem, gerilim ve dram türünün harmanlandığı bir hikâyeyi anlatıyor.
 
Film, dünya prömiyerini 41. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde yaptı.  Yarıştığı çeşitli film festivallerinde "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" dahil birçok ödül aldı.
 
TRT ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Sami Aksu, Güliz Oktar ve Yüksel Akça var.
 
Filminin senaryosunu Güven Adıgüzel ve Seyid Çolak birlikte yazdı.
 
Seyid Çolak'ın Kapan Filmi Sinemalarda
 
Film, bir adada balıkçılıkla hayatlarını idame ettiren beş arkadaşın, aralarından birinin kaybolması ve vahşi bir kurdun ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.
 
İlker Berke'nin görüntü yönetmenliğini üstlendiği filmin müziklerini ise Ali Saran yaptı.
 
Yönetmenin ilk uzun metraj filmi olan “Kapan” gizem, gerilim ve dram türünün harmanlandığı bir hikâyeyi anlatıyor.
 
 
Film, 3. Uluslararası Nepal Film Festivali'nde "En İyi Film", 5. Uluslararası Saidia Film Festivali’nde "En İyi Film", 9. Uluslararası Malatya Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" (Seyid Çolak) ve "En İyi Müzik" (Ali Saran), 7. Uluslararası Antakya Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" (Seyid Çolak) ve "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" (Sami Aksu), 7. Boğaziçi Film Festivali'nde "FİYAB En İyi Yapımcı" (Seyid Çolak), 7. Kayseri Film Festivali'nde "Elia Kazan Jüri Özel Ödülü" ve 1. Uluslararası Gilak Film Festivali’nde "En İyi Erkek Oyuncu" (Onur Dilber) ödüllerinin sahibi olmuştu.
 
Filmin Konusu
 
Kapan, arkadaşlarının kaybolmasıyla hayatları değişen balıkçıların hikayesini konu ediyor. Bir adada yaşayan beş yakın arkadaş, zamanlarının çoğunu bir arada geçirir. Balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan adamların sıradan bir yaşamı vardır. Ancak içlerinden birinin aniden ortadan kaybolması, hayatlarının değişmesine neden olur. Geriden kalanlar kaybolan arkadaşlarından bir iz bulmaya çalışır. Başlarındaki dert yetmezmiş gibi bu sırada vahşi bir kurt, adada yavrulayıp kendisine bir yaşam alanı yaratmaya çalışır. Bu durum grubun yaşadığı gerilimin artmasına neden olur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir