Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde Anılıyor

Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde Anılıyor

Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde Anılıyor90'ların
Unutulmaz Sesi
Harun Kolçak
Vefat Yıldönümünde
Anılıyor
 
Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde AnılıyorTürk pop müziği yorumcusu, gitarist ve şarkı sözü yazarı, Türk popunun ünlü isimlerden, 90'ların unutulmaz sesi Harun Kolçak vefat yıldönümünde anılıyor.
 
Harun Kolçak, 19 Temmuz 2017'de tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında hayata veda etmişti.
 
Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde AnılıyorSanatçı, sosyal medyadaki son paylaşımında, "Unutma, sen gelecek planları yaparken, hayat da kendi planlarını yapıyor." demişti.
 
blankHarun Kolçak; 1955'te İstanbul'da doğdu. Sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak sayesinde sanatla iç içe büyüyen Kolçak, küçük yaşlarda müziğe başladı. Profesyonel müzik yaşantısına, Erkin Koray ile çalışarak başlayan Kolçak, Onno Tunç Orkestrası'nda 7 yıl bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı.
 
Onno Tunç ile 1991'de ortak yaptıkları "Gir Kanıma" isimli albümle iyi bir çıkış yakaladı.
 
Onno Tunç'un vefatından sonra İskender Paydaş ile "En Büyük Aşk", "Derman Olayım", "İnsan Gülerken Ağlar" gibi birçok parçada beraber çalıştı.
 
blankDaha sonra 1995'te "Yanımda Kal" adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Kolçak, "Korkuyorum", "Dualarım Yoluna" ve "Yanımda Kal" gibi unutulmaz şarkılara da imza attı.
 
blankAlbümlerinin çoğunda şarkıların söz ve müziği kendine ait olan Kolçak, başka sanatçılara da pek çok eser verdi.
 
Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller aldı.
 
Harun Kolçak, 1996'da Litvanya'da 13 ülkenin katıldığı "Müzikos Festivalis 96"da "Müptelayım Sana" şarkısı ile "En İyi İkinci Şarkıcı" seçildi.
 
Pop-rock tarzındaki "Teslim Oldum" adlı 4. albümünü 1998'de çıkaran sanatçı, albümdeki 10 şarkının yedisinin sözlerine imza attı.
 
Yaptığı her çalışmayla müzikseverlerin beğenisini kazanan Kolçak, 2000 yılında çıkardığı "Yaşasın" adlı beşinci albümünün ardından bir süre müziğe ara verdi.
 
Annesini 2010'da kaybeden sanatçı, aynı yıl prostat kanseri olduğunu öğrendi. Kolçak, gördüğü tedavinin ardından kanseri yendi ve "Yeniden Doğuyorum" albümünü 2012'de yayınladı.
 
Kolçak, müzik hayatının 25. yılı anısına 2016'da "Çeyrek Asır"ı çıkardı.
Harun Kolçak Vefat Yıldönümünde Anılıyor
Sanatçı, 19 Temmuz 2017'de tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında hayata veda etti. Sanatçının cenazesi Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan aile mezarlığına defnedildi.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir