blank

Sevgili Komşum Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
A. Taner Elhan’ın
Sevgili Komşum
Filmi Sinemalarda
 
Her biri kendine has olan insanların yaşadığı bir apartmana geçmişinde türlü badireler atlatan bir kadının taşınmasıyla gelişen olayların anlatıldığı, yönetmen A. Taner Elhan’ın Sevgili Komşum filmi sinemalarda.
 
blankSenaryosunu Onur Ünlü ve Selcan Özgür’ün kaleme aldığı kara komedi türündeki Sevgili Komşum filmi 19 Ekim 2018 Cuma gününden itibaren sinemalarda.
 
blankSelin Şekerci, Sezin Akbaşoğulları, Selim Bayraktar, Erkan Can, Emre Altuğ, Serap Matyaş, Ozan Bilen ve Ayşen Gruda gibi isimlerin rol aldığı filmin müzikleri Baba Zula, Ayşe Önder ve Ümit Önder imzası taşıyor.
 
blankFilmin galasında oyuncular Sevgili Komşum filmini şöyle değerlendirdi:
 
Emre Altuğ: “Çok keyifli bir film oldu. Filmin senaryosu çok usta bir kalem tarafından yazılmış. Resmen oyun içinde oyun var. Ekip de çok iyiydi, filmi çekerken çok keyif aldık. Sevgili Komşum’da 'Doktor Ragıp' olarak karşınıza çıkacağım. Biraz enteresan bir doktor… Filmdeki herkes bir karakterden daha fazlasını oynuyor."
 
blankSelin Şekerci: “Çok tatlı bir ekibiz. Bu filmde çok iyi oyuncularla çalıştım. Ortaya farklı ve tatlı bir hikâye çıktı. Seyirciyi şaşırtacağımıza inanıyorum. Umarım bizim heyecanımız onlara da geçer.”
 
Sezin Akbaşoğulları: “Filmi merakla bekliyoruz. Oyuncular olarak değişik bir film olduğunu düşünüyoruz. Filmi anlatmak mümkün değil. Selim Bayraktar ile bir evliliğimiz var ama neler olacak bilemiyoruz."
 
Selim Bayraktar: “Film tam olarak kara komedinin karşılığı… Eski komşuluklarla günümüzdeki komşulukların farkını izleyeceğiz. Önceden kapı aralıklarından bakıldığında ‘aman komşumun başına bir şey mi geldi ona yardım edeyim mi acaba’ diye düşünülürdü ama günümüzde nüfus sayısının artmasıyla birlikte kapının deliğinden bakarken ‘acaba komşumun cebi dolu mu’ deniliyor. Belki komşunun diz kapağına göz dikiyoruz, belki de böbreğine göz dikiyoruz… Herkese iyi seyirler dilerim.”
 
Filmin Konusu
 
Sevgili Komşum, bir apartmanda yaşanan birbirinden ilginç olayları konu ediyor. Şale Apartmanı, içerisinde türlü insanların barındığı bir apartmandır. Herkes tarafından sevilen bir kapıcı, mutlu bir evliliğe sahip bir çift, mahallelinin kedilerinin sevgilisi yaşlı teyze ve meraklı komşular… Günlerden bir gün genç bir kadının hastaneye kaldırılması ve ardından bir başka kadının taşınması apartmanın hareketlenmesine neden olur. Yeni komşu sığınma evinden gelen genç bir kadındır. Sıkıntılı bir geçmişe sahip olan kadın, yeni erkek arkadaşı ile birlikte hayatında yeni bir başlangıç yapar. Kurduğu yeni dünyasında kendisini hiç olmadığı kadar güvende hisseder. Peki, gerçekten de güvende midir? Şale Apartmanı’na taşınarak hayatına birçok insanı katan kadın gerçekte kime güvenmelidir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir