blank

İstanbul Karikatür Festivali

blank“Derdiyle Dermanıyla
Hastayız İstanbul'a"
 
İstanbul Karikatür Festivali
 
Karikatür sanatının daha fazla gündeme gelmesini sağlamayı amaçlayan İstanbul Karikatür Festivali, 13-14 Mayıs'ta gerçekleşecek.
 
blankİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı’nın birlikte düzenlediği "İstanbul Karikatür Festivali", 13-14 Mayıs'ta gerçekleşecek.
 
“Derdiyle Dermanıyla Hastayız İstanbul'a"
 
Festival kapsamında "Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul'a" sloganı altında karikatür yarışması da gerçekleşecek.
 
"İstanbul Karikatür Festivali", 13 Mayıs Cumartesi ile 14 Mayıs Pazar günlerinde düzenlenecek. Şehrin iki ayrı yakasında bu iki gün boyunca festival için demir atacak olan şehir hatları vapuru, gençleri ağırlayacak.
 
İlk kez düzenlenecek olan festivalde karikatür sanatının daha fazla gündeme gelmesi ve gençlerin İstanbul'a olan duygularını mizahi bir anlatım ile paylaşmasını amaçlayan bir yarışma düzenlenecek.
 
Yarışmanın yanı sıra festival kapsamında; ünlü karikatür ve mizah yazarlarının katılacağı söyleşi programları ile gençlerin faydalanacağı karikatür atölye çalışmaları da yapılacak.
 
Festivalin en önemli faaliyetlerinden biri olan yarışmanın teması ise "Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul'a" olarak belirlendi.
 
Yarışmada karikatüre meraklı ve yetenekli gençler; her mevsimde her dönemde kalabalığı, trafiği ve keşmekeşine rağmen güzelliklerinden, mahalle kültüründen, tarihi dokusundan, doğasından vazgeçilmeyen İstanbul'un birbirinden farklı halini ve bu şehirden insan manzaralarını karikatürlerine yansıtacak.
 
Karikatür Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 5 Mayıs
 
Lise ve üniversiteli gençlerin katılacağı yarışmanın son başvuru tarihi ise 5 Mayıs Cuma günü olacak.
 
Alanında uzman sanatçı ve yazarların bulunduğu jüri komisyonu tarafından derece ödülü alan ve sergilemeye hak kazanan eserler, İstanbul Karikatür Festivali için özel olarak hazırlanan İstanbul şehir hatları vapurunda sergilenecek.
 
Karikatür yarışmasının jürisinde; Hasan Aycın, Asım Gültekin, Şafak Tavkul, Volkan Akmeşe, Ahmet Altay, Murat Yılmaz ve Ahmet Kesgin yer alacak.
 
Karikatürler, tek kare ve çoklu karelerden oluşmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirilecek.
 
Yarışma sonuçları 8 Mayıs Pazartesi günü açıklanırken ödül töreni ise 13 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir