“Hayal Bilgisi” Dergisinin 20. Sayısı

Hayat-Bilgisi-Dergisinin-20.-Sayısı---kapak“Hayal Bilgisi”
Bu Bahar Şiir Açıyor
 
“Hayal Bilgisi”
Dergisinin 20. Sayısı
Çıktı
 
“Hayal Bilgisi” 20. sayısında, Sezai Karakoç'un "Belki kötülükleri tamamen bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz." sözünü merkeze almış.
Derginin bu sayısının kapağında da Sezai Karakoç'un Ahmet Uzun tarafından çizilen portresi var.
 
Hayal Bilgisi, görme engelli edebiyatseverler için QR kod uygulaması ile sesli dergi olarak da çıkıyor.
 
30 şairden 30 şiirin yer aldığı bu sayı, bir nevi şiir bahçesi sunuyor okura.
 
Her sayısında okur ve yazarlarına iyilik önerileri sunan Hayal Bilgisi, bu sayıda oldukça önemli bir iyilik projesi ile okurlarının karşısında…
En büyük hayali "kendisine ait bir kütüphane" olan çok başarılı yetim bir kız öğrenci için okur ve yazarlarının desteğiyle 100 kitabı olan bir kitaplık hazırlanıyor.
 
Yeni sayıda, Kitap Esirgeme Kurumu'ndaki bir kitabın başından geçenleri anlatan öyküsüyle ve "kötülerin kalbi nefret edecek çalışmaktan" diye başlayan şiiriyle bir 5. sınıf öğrencisinin edebiyat yeteneğini keşfedecek okurlar.

Ahmet Kurbani Özdaş'ın kaleme aldığı "Mısır'dan Erciş'e Mehmet Akif'ten Mektuplar" dergide dikkat çeken yazılardan biri.
 
Son dönemlerde Kösem Sultan ve Piri Reis hakkında iki kitaba imza atan Hollanda'da yaşayan Şeyda Koç ile yapılan söyleşi de bu sayıda…

"Mevzubahis" sayfalarında her sayıda sosyal medya takipçilerine çeşitli sorular sorup cevaplarını yayınlayan Hayal Bilgisi’nin bu sayısında da "İyilikleri nasıl çoğaltabiliriz?" sorusuna verilen önemli cevaplar yayınlanmış.

Dergi editörlerinin hazırladığı Sezai Karakoç ile ilgili pek çok inceleme ve derleme Hayal Bilgisi'nin 20. Sayısında…
 
Bu  Sayıda Yer Alan İsimler:
 Ahmet Uğur Solak, Abdulkadir Üstündağ, Ahmet Uzun, Cihat Şit, Sema Yıldırım, Kevser Evsen, Mustafa Uçurum, Cihat Albayrak, Nur Aydoğdu, Ercan Ata, Meltem Dağcı, Fatma Erkul, Beyza Hilal Nur Dindar, Emine Yıldız, Özgün Ergin, Yusuf Yılmaz, Ayşe Ünsal, Ahmet Kurbani Özdaş, Şeyda Koç, Erdal Şahin, Zeki Altın, Aycan Solak, Arif Onur Solak, Abdurrahman Adıyan, Mücahit Akıncı, Tunay Özer, Yusuf Gökbakan, Tuğba Celikkaya, Devrim Horlu, Şakir Kurtulmuş, Adige Batur, Arzu Şimşek, Faruk Yiğit Araz, Mervan Söylemez, Mustafa Işık, Mimar Sinan Elter, Ali Osman Okumuş, Mehmet Türkmen, Atillahan Erdağ, Gülşen Çağan, Süleyman Bozkurt, Naciye Özkan, Aydın Uzkan, Bayram Zıvalı, Gürhan Bıyıklı, İsmail Sözüdönmez, Murat Toluk, Ayşe Arıkan, Lütfi Demir, Esra Pak, Seçil Oğuz, Fuat Uçar, Burcu Sancak Çalışkan, Muammer Gül, Muhammed Emin Metin, Şener Öktem, Samet Zenginoğlu
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir