blank

Filiz Soydaş’tan Yeni İki Kitap

Filiz Soydaş’tan Yeni İki Kitap “Selim’in
Kırmızı Bisikleti”
 
“Ay Işığı”
 
Filiz Soydaş’tan
Yeni İki Kitap 
Çıra Yayınlarından
Çıktı
 
Asanatlar’da da öyküleriyle yer alan, yazar Filiz Soydaş’tan yeni iki kitap “Selim’in Kırmızı Bisikleti” ve “Ay Işığı” Çıra yayınlarından çıktı
 
Filiz Soydaş’tan Yeni İki Kitap Her ne kadar kitaplar Çıra/Çocuk etiketiyle çocuk kitabı olarak çıkmışsa da her yaştan insanın keyifle okuyacağı kitaplar.
 
Selim’in Kırmızı Bisikleti
 
“Çocuk olmanın birbirinden güzel yanları var; çocuk olmanın birbirinden zor yanları var. Bu hikâyede, en güzel ve en zor yanlar birlikte yer alıyor. Selim, zor bir çocukluk geçiren tarafta çünkü hayatta en çok istediği şey diğer çocuklar için ulaşılması çok kolayken, onun için imkânsız.
 
O da kendince mutlu olmanın yolunu hayallerine tutunmakta buldu. İkinci el bisiklet satan dükkânın tam karşısı, onun için dünyanın en harika yeri; dükkânın kötü kalpli sahibi Canavar ve onun şımarık yeğeni Zakir’e rağmen…”
 
 
Ay Işığı
 
“Onların da bizim gibi hisleri var; mutlu olurlar, duygusal bağ kurarlar, ağlarlar, canları yanar. Yavruları olur, onları çok severler ve yavruları da en annelerine muhtaçtırlar. Yani kısacası onların da canı var. Ayışığı’nı okuduğunuzda, bazı insanların onlara karşı yaptığı canice davranışların, onların dünyasında nasıl bir tahribata yol açtığını göreceksiniz.”
 
Filiz Soydaş’tan Yeni İki Kitap

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir