Demir Kadın Neslican Filmi Sinemalarda

Demir Kadın Neslican Filmi SinemalardaYönetmen
Özgür Bakar’ın
Demir Kadın Neslican
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Özgür Bakar’ın, Neslican Tay’ın hayatını anlatan Demir Kadın Neslican filmi sinemalarda
 
19 yaşında kanser teşhisi konulan ve üçi yıl önce hayatını kaybeden Neslican Tay’ın hayatını anlatan Demir Kadın Neslican filmi 27 Ocak 2023 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Demir Kadın Neslican Filmi SinemalardaYaşam öyküsüyle birçok kişiye ilham kaynağı olan Neslican Tay'ın hayat hikayesine odaklanan filmin oyuncu kadrosunda Naz Çağla Irmak, Deniz Uğur, Mesut Akusta, Zeynep Elçin, Ahmet Haktan Zavlak, İlker Aksum, Özge Sezince Varley, Şeyma Peçe, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı, Yurdaer Okur, Meral Çetinkaya, Sedef Şahin ve Nisa Sofiya Aksongur var.
 
Senaryosunu Nalan Merter Savaş'ın yazdığı filmde Neslican TayNaz Çağla Irmak canlandırıyor.
 
Neslican Tay; Rizeli bir anne ve Manisalı Çerkes bir babanın çocuğu olarak 1998'de Bursa'da dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Rize'de tamamladıktan sonra üniversite sınavına 2 hafta kala kanser olduğunu öğrendi ve eğitimine ara verdi. 14 Ağustos 2017'de sosyal medya üzerinden hastalığıyla ilgili gelişmeleri anlatmaya başladı. Bir yıl sonra Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. Temmuz 2017'de bacağındaki tümörden dolayı bacağı kesildi. “Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TED konuşmasından sonra tanınırlığı arttı. YouTube kanalı 800.000'den fazla takipçiye ulaştı. 20 Eylül 2019'da malign mezenşimal tümör sebebiyle hayatını kaybetti. Cenazesi Rize'ye defnedildi.
 
Filmin Konusu
 
Film, kanser tedavisi gördüğü sırada yaşama tutunma mücadelesiyle insanlara umut olan Neslican Tay'ın hayat hikayesini anlatıyor. Kanser teşhisi konmasıyla başlayan zorlu tedavi sürecinin aktarıldığı filmde, Neslican'ın bu süreçte yaşadıkları, yaşama tutunma mücadelesi gözler önüne seriliyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir