blank

Biz Böyleyiz Filmi Sinemalarda

Biz Böyleyiz Filmi SinemalardaYönetmen
Caner Özyurtlu'nun
Biz Böyleyiz
Filmi Sinemalarda
 
Caner Özyurtlu'nun yönettiği Biz Böyleyiz filmi sinemalarda.
 
Biz Böyleyiz filmi 10 Ocak 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Biz Böyleyiz filmi, ellerinde büyüdükleri kadının rahatsızlığı sebebiyle yıllar sonra yeniden bir araya gelen bir grup arkadaşın hikâyesini anlatıyor.
 
Biz Böyleyiz Filmi SinemalardaKomedi-Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda şarkıcı Hümeyra, Berrak Tüzünataç, Özge Özpirinçci, Şebnem Bozoklu, Engin Öztürk, Meriç Aral ve Boran Kuzum var.
 
Filmin Galası
 
Biz Böyleyiz Filmi SinemalardaBiz Böyleyiz filminin galası Maslak Uniq’te yapldı. Film gösteriminden sonra filmin oyuncularından Özge Özpirinçci, Engin Öztürk ve Boran Kuzum  basına açıklamalarda bulundular:
 
"İzlediğinizde anlayabileceğiniz bir tarz"
 
Biz Böyleyiz Filmi SinemalardaFlmde "Efsun" karakterini canlandıran Özge Özpirinçci, Berrak Tüzünataç'la yakın arkadaş olduklarını belirtti. Filmin senaryosunu okurken eleştirme ve değiştirme olanakları açısından çok büyük bir rahatlığa sahip olduğunu söyledi.
 
blankÖzpirinçci, daha sonra hikâye üzerine Tüzünataç'la tartışmalar yaptıklarını anlattı: "Berrak, Caner Özyurtlu ve Melikşah Altuntaş bir gün otururlarken ben de setten çıkarak yanlarına gittim. Onlarla fikirlerimi paylaştım. Hatta o gün Hümeyra'yı görüntülü aradık ve 'Bir senaryomuz var, okur musun ve bu yaz bizimle bir film çekmek ister misin?' diye kendisiyle küçük küçük flörtleştik. Sonrasında da aramıza Hümeyra katıldı." dedi.
 
Özpirinçci, filmi izledikten sonra çok etkilendiğini dile getirdi: "Çekildiği yerleri, sahnelerin çekim şeklini ve her şeyi bilmeme rağmen, filmi izlerken sinirlendiğim yerler oldu. İzleyicinin de filmi izlerken hiçbir şey bilmeden organik olarak yaşayacağı duyguların hepsini ben de yaşadım. Bunda da Caner'in çok büyük bir başarısı olduğunu düşünüyorum. Bence ortaya çok güzel bir iş çıkardı. İzlediğinizde anlayabileceğiniz bir tarz aslında…"
 
“Hikâyenin çok gerçek oluşu beni etkiledi”
 
Filmin  oyuncularından Engin Öztürk de senaryoyu okumadan önce kimlerle birlikte oynayacağını bildiğini anlattı: “Dolayısıyla film orada yüzde 50 bende tamamdı zaten. Senaryoyu okuduktan sonra da hikâyenin çok gerçek oluşu beni etkiledi." dedi.
 
Öztürk, her izleyicinin hikâyenin farklı bir yönünden etkilenebileceğini, bugüne kadar canlandırdığı karakterlerden daha farklı bir karakter canlandırdığını söyledi.
 
"Hümeyra şahane bir insan"
 
Boran Kuzum ise filmde canlandırdığı "Emrah" karakterine değindi:
 
"Emrah karakteri ilk yazıldığında 15 yaşında ergen bir çocuktu ve ekibim o kadar istedi ki karakteri biraz değiştirdik. Emrah hayatındaki bütün problemleri, duygusal tarafını göstermeyi red ederek, espri ve şakayla maskeleyen genç bir adam. Bunu bir şekilde kendine savunma mekanizması olarak geliştirmiş ve problemlerinden böyle uzaklaştığını düşünüyor. Ama bunun da bir kırılma noktası var. Bazı aileler vardır ya doğduğun değil, seçtiğin… Emrah için de tekrar bu arkadaş grubunun bir araya gelmesi, böyle bir şeye vesile oluyor."
 
Sette duygu yoğunluğu yüksek anlar yaşadıklarını aktaran Boran Kuzum, "Ağlamamamız gereken sahnelerde ağlamamızı tutmamız gerekti. Hümeyra'nın da filmde olması başlıca etkenlerden biriydi. Şahane bir insan ve her sahneyi çok anlamlı oynadı. Hepimizi de çok etkiledi. Umarım bizde bıraktığı hisler gibi, seyircide de aynı hisleri bırakır." dedi.
 
Avşar Film ve AC Film'in yapımcılığını üstlendiği yapımın senaryo uyarlaması, aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturan Caner Özyurtlu tarafından gerçekleştirildi.
 
Filmin Konusu
 
"Çocukluk ve gençlik dönemlerini birlikte geçiren bir grup arkadaş, yetişkinliğe geçmeleriyle birlikte farklı yönlere savrulur.
 
Nezihe'nin ellerinde büyüyen grup, hayatta en değer verdikleri kişi olan Nezihe'nin rahatsızlandığını öğrendiklerinde büyük bir üzüntüye kapılırlar.
 
Bu süreçte Nezihe'nin yanında olmak isteyen ekip, İstanbul'dan Nezihe'nin İzmir'deki evine gider.
 
Birbirlerinden tamamen farklı karakterlere sahip olan arkadaşlar, bu vesileyle birkaç günlüğüne bir arada kalmak zorunda kalır.
 
Bu süreç, sürpriz gelişmelerin ve geçmişe yönelik hesaplaşmaların yaşanmasına neden olur."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir