blank

41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması

41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması“Benim Gözümden Dünya”
 
41. Uluslararası Pınar
Çocuk Resim Yarışması
Sonuçlandı
 
“Benim Gözümden Dünya” temasıyla çocukları hayallerindeki dünyayı resmetmeye çağıran 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması sonuçlandı

41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim YarışmasıPınar tarafından çocukların sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 41 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na bu yıl Türkiye’nin 7 bölgesi, Özel eğitim ve uygulama okulları ile Almanya, Azerbaycan, K.K.T.C. ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden toplam 9.105 başvuru alındı. Yarışmanın asil ve yedek kazanan eserleri, jürinin gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından belirlendi. Ödül almaya hak kazanan minik ressamlar 16 Haziran 2022 tarihinde Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Ödül Töreninde bir araya gelecek.
 
41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışmasıİdil Yiğitbaşı:
“Bu yıl çocuklarda çevre bilincini artırmayı hedefledik”
 
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılan tüm çocukları kutlayan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Pınar olarak resim sanatının çocukların hayal güçlerinin gelişiminde en önemli etkenlerden biri olduğunu biliyoruz. 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim YarışmasıBu bilinçle, sürdürülebilirlik hedeflerimizden yola çıkarak belirlediğimiz “Benim Gözümden Dünya” teması çerçevesinde çocuklarımızın dünyayı nasıl gördüklerini ya da nasıl bir dünya görmek istediklerini öğrenmek istedik. Anlıyoruz ki çocuklarımız daha sevgi dolu, çevreyle barışık ve huzurlu bir dünyada yaşamak istiyor. Bu doğrultuda Pınar olarak kendi payımıza düşen sürdürülebilirlik adımlarını atmaya devam edeceğiz. 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim YarışmasıBelirlediğimiz hedeflerimize ulaşarak çocuklarımıza arzuladıkları gibi bir dünya bırakmak için çalışacağız” dedi.
 
En çok başvuru Ege Bölgesi’nden
 
blank41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na sırasıyla Ege Bölgesi’nden 2.770, Marmara Bölgesi’nden 2.208, İç Anadolu Bölgesi’nden 1.288, Akdeniz Bölgesi’nden 1.218, Karadeniz Bölgesi’nden 557, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 474, Doğu Anadolu Bölgesi’nden 284, özel eğitim uygulama okullarından 114, KKTC’den 109, Azerbaycan’dan 34, Almanya’dan 32 ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 17 başvuru alındı.
 
Jüride birbirinden değerli isimler yer aldı
 
Yarışmaya katılan 9.105 eser, Türkiye’de resim sanatına gönül vermiş Prof. Dr. Mümtaz Sağlam öncülüğünde kurulan ekiple ilk elemeye tabi tutuldu. İkinci elemede yer alan 457 eser, Jüri başkanı Prof. Dr. Mümtaz Sağlam, jüri üyeleri Prof. Dr. Hayri Esmer, Doç. Devabil Kara, Hürriyet Gazetesi’nden İhsan Yılmaz, Milliyet Gazetesi’nden Seray Şahinler Demir, Daily Sabah Gazetesi’nden İrem Yaşar, Cumhuriyet Gazetesi’nden Emrah Kolukısa ile sanat danışmanı Nazlı Pektaş tarafından değerlendirildi.
 
Çocuklara birbirinden güzel hediyeler
 
Yarışma kapsamında Türkiye’nin 7 bölgesi, özel eğitim uygulama okulları, KKTC, Azerbaycan, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere toplam 12 asil ve 17 yedek kazanan seçildi. Seçilen 12 asil kazanana tablet ve profesyonel resim aletlerinden oluşan resim çantası, 17 yedek öğrenciye de yine profesyonel resim aletlerinden oluşan resim çantası hediye edilmesi kararlaştırıldı. Yarışmada özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların hayallerini resmetmesine olanak tanıyan kategoriyi kazanan 1 yarışmacıya tablet, 1 yarışmacıya da profesyonel resim malzemeleri ve çantası hediye edilecek.
 
Ödül Töreni 16 Haziran’da
 
41. Uluslararası Pınar Resim Yarışması’nı kazanan eserlerin ödül ve sertifikalarının verileceği ödül töreni 16 Haziran 2022 tarihinde Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ödül Töreni’nin ardından ödüllü eserler 30 Haziran 2022 tarihine kadar Eskişehir’li sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 
41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Sonuçları
 
Akdeniz Bölgesi
Asil
Dolunay Mevlitoğlu / 9 Yaş / Antalya
Yedek
Mehmet Ali Döndü / 15 Yaş / Kahramanmaraş
Aslım Kayret / 12 Yaş / Mersin
 
Doğu Anadolu Bölgesi
Asil
Yunus Emre Sağlam / 8 Yaş / Erzurum
Yedek
Yasir Bildirici / 7 Yaş / Van
Nesibe Ceylin / 11 Yaş / Erzincan
 
Ege Bölgesi
Asil
Doruk Seyrek / 7 Yaş / İzmir
Yedek
Maya Erdek / 8 Yaş / İzmir
 
Güneydoğu Anadolu Bölgesi
Asil
Adar Bager Kılıç / 9 Yaş / Diyarbakır
Yedek
Can Pars / 7 Yaş / Gaziantep
 
İç Anadolu Bölgesi
Asil
Lara Şahin / 9 Yaş / Ankara
Yedek
Bahar Özcan / 8 Yaş / Ankara
 
Karadeniz Bölgesi
Asil
Rüzgâr Deniz Tükenmez / 11 Yaş / Samsun
Yedek
Elif Tokmak / 8 Yaş / Samsun
Mira Çakır / 8 Yaş / Samsun
 
Marmara Bölgesi
Asil
Derin Kılınç / 9 Yaş / İstanbul
Yedek
Mehmet Ebed Yavuz / 11 Yaş / Kocaeli
Ecem Öztürk / 10 Yaş / İstanbul
 
Özel Eğitim ve Uygulama Okulları
Asil
Nisa Nur Efe / 13 Yaş / İzmir
Yedek
Öznur Karabacak / 15 Yaş / Ankara
 
Yurt Dışı Kategorisi
 
Azerbaycan
Asil
Medine Zerbelizade / 10 Yaş / Sumqayıt
Yedek
Aliyeva Xedice / 14 Yaş / Abşeron Yarımadası
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Asil
Daria Zarudnitcaia / 10 Yaş / Gazimagusa
Yedek
Rasim Özbilgili / 14 Yaş / Girne
Ela Erkaya / 9 Yaş / Gazimagusa
 
Almanya
Asil
Merhem Echchaib / 6 Yaş / Essen 
Yedek
Ali Haydar Hammoud / 7 Yaş / Essen
 
Birleşik Arap Emirlikleri
Asil
Şeyha el Mutairi / 11 Yaş
Yedek
Hatice Kuran / 9 Yaş
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir