blank

18. Doğançay Müzesi Resim Yarışması

18. Doğançay Müzesi Resim Yarışması18. Doğançay Müzesi
İstanbul Ortaokullar
Resim Yarışması
Başlıyor
 
18. Doğançay Müzesi Resim YarışmasıDoğançay Müzesi'nin, gelecek nesillerin eğitim, kültür ve sanat bilgili olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla 17 sene önce, kuruluşundan hemen sonra başlattığı ve son iki yıldır Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediği, İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması’nın bu yıl 18’incisi yapılıyor.
 
Bu yıl da başvurular çevrimiçi platformda yapılıyor. Bu yılki yarışma konusu çocukların yaratıcılığını ortaya koyabilmesi için serbest bırakılmıştır
 
Yarışmaya İstanbul’da okuyan ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri info@dogancaymuseum.org adresinden online başvuruyla katılabilecek.
 
Öğrenciler, çalışmalarını konu kısıtlaması olmaksızın istedikleri gibi resmedebilecek.. 5 öğrenciye üstün başarı ödülü, 5 öğrenciye başarı ödülü verilecektir. Jürinin sergilenmeye değer bulduğu 30 öğrenciye sergilenme ödülü verilecek..
 
Bu yılki 18. Doğançay Müzesi İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması, Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliği ve katkılarıyla; Sanmar Denizcilik, Khai Otel Bodrum, ADEL, LeColor, Roublof, Basi Systems, Sanathane ve Yıldız Holding’in desteğiyle gerçekleştiriliyor.
 
9’uncu yarışmadan sonra vefat eden Ressam Burhan Doğançay’ın başlattığı, titizlikle sürdürdüğü ve İstanbul çocuklarına kazandırdığı Doğançay Müzesi İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması’na önceki yarışmalarda olduğu gibi büyük katılım bekleniyor
 
Yarışma Şartnamesi
 
Doğançay Müzesi 18. İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması bu sene dijital platformdan yürütülecektir, yarışmaya İstanbul’da okuyan Ortaokul 5, 6, 7, 8. Sınıf öğrencileri katılabilecektir. 5 öğrenciye üstün başarı ödülü, 5 öğrenciye başarı ödülü verilecektir. Jürinin sergilenmeye değer bulduğu 30 öğrenciye sergilenme ödülü verilecektir.
Öğrenciler, konu sınırlaması olmadan istediklerini resmedebileceklerdir. Resimler öğrencininkendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerinebatları 50×70 cm’den daha büyük olmayacaktır. Her öğrenci bir ve birden çok eserle yarışmaya katılabilir ancak bir ödül kazanabilir.
 
Son başvuru tarihi: Resim görselleri 12 Aralık 2022 tarihine kadar e-mail üzerinden info@dogancaymuseum.org adresine gönderilecektir.
 
Her resim için; resim sahibi öğrencinin adı soyadı, yaşı,okul adı ve sınıfı, İrtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası), resmin adı, boyutları, kullanılan malzeme mail gövde metnine yazılmalıdır.
 
Resimlerin mümkün olan en iyi şekilde fotoğraflarının çekilmesi önemlidir, eğer mümkünse taranarak gönderilmelidir. Resmin tamamının görselde görünmesi gerekmektedir. Fotoğraf makinası ya da telefonla yapılacak çekimlerde ışığın doğal ve resmi orijinalini en doğru şekilde yansıtmasına, mümkün olan yüksek çözünürlükte olmasına dikkat edilmelidir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir