“Uzaklarda Arama” Filmi Sinemalarda

Uzaklarda-Arama-film-afisi-wbBir
Türkan Şoray
Filmi
 
Daha önce de  yönetmenlik deneyimi bulunan efsane oyuncu Türkan Şoray bu film için 34 yıl sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturdu.
 
Türkan-Şoray-wbYönetmenliğini ünlü sinema oyuncusuYeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray’ın, senaristliğini Onur Ünlü'nün üstlendiği, oyuncu kadrosunda Yağmur Ünal, Ekin Türkmen, Sevda Erginci, Mehtap Bayrı, Elif Atakan, Pınar Göktaş, Esra Ergün, Aslı Samat ve Mustafa Uğurlu’nun yer aldığı “Uzaklarda Arama” filmi 27 Kasım 2015  gününden itibaren sinemalarda.
 
Uzaklarda-Arama-yönetmenTürkan-ŞorayFilmin Galası Yapıldı
Çekimleri Muğla'da yaklaşık bir ayda gerçekleştirilen ve Türkiye'de yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenen filmin Kanyon AVM'de yapılan galasına, oyuncuların yanı sıra Türkan Şoray'ın kardeşi Nazan Şoray, eski eşi Cihan Ünal, Nevra Serezli, Nükhet Duru, Eşref Kolçak ve Sera Tokdemir gibi isimler de katıldı.
                                          
Filmin Öyküsü
Şehir merkezindeki bir pavyon resmi bir kararla, şehir dışındaki küçük bir kasabaya "sürülür." Mecburen taşınmak zorunda kalan pavyonun kadın çalışanları ile kasabanın kadınları arasında önce gizliden gizliye, sonra da apaçık bir mücadele ortaya çıkar. Kadınlar kocalarını pavyona kaptırmaktan endişe ederken, kasaba erkeklerinin keyfi oldukça yerindedir! Tüm bu hengâmenin orta yerinde ise gözlerden uzak ama tutkulu bir aşk hikâyesi vardır. Ama âşıkların kendisi bile imkansızlığın farkında değildir…  Birbirinden oldukça farklı insanların hayatlarının kesişmesinden doğan bu trajikomik öyküyü ise bize 9 yaşındaki Yusuf anlatır…
 
Filmin Fragmanı

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir