Türkan Şoray Taburcu Oldu

Türkan Şoray
Taburcu Oldu
 
Türk sinemasının "Sultan" lakabıyla tanınan ünlü ismi Türkan Şoray, geçirdiği ameliyat sonrasında tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.
 
Yıllardır Cushing Sendromu adı verilen hastalıkla mücadele etmekte olan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, önceki gün ameliyat olduğu Fulya Acıbadem Hastanesi'nden taburcu oldu.
 
Cushing Sendromu nedeniyle hızla aldığı kiloları veremeyen ve yürüme güçlüğü çeken Türkan Şoray'ın ameliyatı başarıyla sonuçlandı.
 
Çıkışta basın mensuplarının karşısına tekerlekli sandalye ile çıkan Türkan Şoray, ”Şu an çok iyiyim. Yürüyemiyordum. Aşırı kilo alıp veremiyordum. Yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktı. Çok şükür atlattım. Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Kardeşlerim de eksik olmasınlar, bir saniye yalnız bırakmadılar beni. Doktor hanım da her dakika yanımdaydı.'' dedi.
 
Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Nurperi Gazioğlu ise Cushing'in nadir görülen bir hastalık olduğunu belirterek,  ”Türkan Hanım’ın bir süredir devam eden Cushing Sendromu hastalığı vardı. Hipofiz bezindeki küçük tümörden kaynaklanan teşhisle ameliyat ettik. Sorunsuz bir ameliyat geçti. Tümörü de çıkardık. Şimdi sonuçlar daha iyi. Kortizon hormonunu epeyce düşürdük. Daha önce de böbrek üstü bezi kesesi alınmıştı. Bir ay dinlenmesi lazım.” dedi.
 
Türkan Şoray’ın elini kızı Yağmur Ünal bir an olsun bırakmazken, kız kardeşi Nazan Şoray da ablasına destek verdi.
 
Daha sonra kızı ve kardeşiyle hastaneden ayrılan Türkan Şoray'a, vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.
 
Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray'ın sağlık, huzur ve sanat dolu nice güzel yılları olsun inşallah.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir