blank

Temmuz Dergisinin Ekim 2018 Sayısı

blankTemmuz Dergisinin
Ekim 2018 Sayısı
Çıktı
 
Temmuz dergisinin 25. sayısı olan Ekim 2018 sayısı çıktı.
 
Temmuz dergisinin Ekim 2018 sayısının kapağında  “Düşman tez ayak, dikkatli olmak gerek.” sözleri yer almış. 
 
Giriş yazısı “Gün Doğmadan Yola Koyulanların Hikâyesi” ile de derginin koyulduğu yolun işaretleri anlatılmış.
 
Dergi, Hasan Aycın’ın çarpıcı bir çizgisi ile sayfalarını aralamış.
 
Temmuz dergisinin Ekim 2018 sayısında Mustafa Yılmaz “Aklın, Ruhun ve Kalbin Selameti” isimli denemesiyle yer almış.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler: Ezra Pound, Tunay Özer, Necati Atilla Soykan, Erol Yılmaz, Umut Cemal, Mehmet Gemci, Kevser Evsen, Mahmud Derviş, Gökhan Ergöçün, Ahmet Laçin, Ahmet Can Altıok, Muhammed Korkmaz, Mehmet Akif Öztürk.
 
Bu sayıya öyküleriyle yer alan yazarlar: Sadullah Taşçı, Deniz Burak, Merve Özen, Hakan Kaya, Sefa Toprak, Merve Can, Şener İşleyen, Gülsüm Çıngı, Ümit Köksal.
 
Ferhat Çiftçi, “Koytak Şiirinde Aklın ve Kalbin İrtifası” isimli yazısında Cahit Koytak’ın Alçak Sesle ve Divanece isimli şiir kitabını değerlendirmiş.
 
Erdoğan Aydoğan, “İç Kanama” başlığıyla Hüseyin Su’nun aynıadlı öykü kitabını ve onun edebi yaklaşımını kapsamlı biçimde ele almış.
 
Adem Yazıcı, “Ethem Erdoğan’ın Şiiri: Elâ Bentleri’nde İnsanın Trajedisi” başlıklı yazısında Ethem Erdoğan’ın Elâ Bentleri adlı şiir kitabını irdelemiş.
 
Erkam Kuşçu “67 Savaşı Sonrası Değişen Düşünsel Dinamiklerde Şair Adonis Örneği” isimli yazısında hem 1967 yılındaki Arap-İsrail savaşının tarihi arka planını işlemiş hem de bu zeminde Filistin meselesi bağlamında Şair Adonis’in şiir ve düşünce dünyasını irdelemiş.
 
Hüseyin Cömert, Elif Genç’in Düşünsene Hızır Bendim isimli öykü kitabını değerlendirmiş.
 
Mustafa Yılmaz “Bir Tahattur Neşvesi Değil Bir Kimlik İnşası” başlıklı yazısında Necmettin Asma’nın 59 Yüz-Portreler isimli kitabını tanıtmış.
 
Mehmet Akif Öztürk, “İçimde Ölen Biri Var” adlı yazısında Sergio Gutiérrez Negrón’un “Uyuyor Diyorlar” romanını irdelemiş.
 
Bu sayının diğer yazıları; Mehmet Mortaş’ın, “Kısırlaştırılmış Yalnızlık”, Mehmet Akif Şahin’in “Göçebe Ruh Mülteci Beden” ve Sait Altın’ın “Yitik Şehrin Kayıp İnsanı” isimli denemeleri.
 
Derginin son yazısı Kemal Kurak imzalı. Kurak, “Bizim Kafenin 'Altın Kızlar'ı” adlı yazısında yine gözlem yeteneğini konuşturmuş ve okuyucuyu sahici bir tanıklıkla buluşturmuş.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir