blank

Serenad Bağcan’ın Ankara İnteraktif Konseri

blankMüzik Sanatçısı
Serenad Bağcan'ın
Ankara İnteraktif Konseri
MEB Şura Salonu'nda
 
Müzik sanatçısı Serenad Bağcan'ın Ankara İnteraktif Konseri 17 Ekim'de (bugün) MEB Şura Salonu'nda.  
 
Kültür Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu eski sanatçılarından Bağcan interaktif konserde şarkılarını sahnede dinleyicileriyle birlikte söyleyecek.
 
blankSerenad Bağcan, ailesinin ve kendisinin yaşanmışlıklarını anlatan şarkılarını "interaktif konser" projesinde müzikseverlerle buluşturuyor.
 
blankBağcan, "interaktif konser” projesinde, ailesinin ve kendisinin hayat hikâyesini anlatan şarkılarını Ankara'da başlayan konser turnesi ile sanatseverlere sunuyor.
 
Serenad Bağcan,  konser yolculuğu için "Hayatımdaki yaşanmışlıklarla, sevgimle, sesimle yüreklerinize dokunmaya geliyorum" dedi. Bağcan, "Hayatındaki yaşanmışlıkları sesine aktarabilen yorumcu iyi bir yorumcudur benim gözümde. İnsanların yaşanmışlıklarına yüreklere dokundurabilmek önemlidir." diye konuştu.
 
Ünlü Alman koro şefi Walter Strauss keşfetti
 
blankBağcan, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olduğunu, ancak yıllardır profesyonel olarak şarkı söylediğini belirtti. Hikâyesinin müzik okumayan ama bu işi yapmak isteyen gençlere ilham olabileceğini dile getirdi.
 
Serenad Bağcan, müzisyen ailesinin hayatına önemli katkısı olduğunu, halası Selda Bağcan'ın kendisine güçlü bir kadın profili sunduğunu dile getirdi.
 
blankBağcan, Türkiye'de çok sesli müziğe damgasını vuran koro şefi Walter Strauss'un sesini keşfettiğini söyledi:
 
"Strauss beni çok motive etti. Yeteneğime hayran olduğunu söyledi. Bir şey yapmadım aslında. Sadece doğal oldum. Şarkıları çalışırken duygular neyse onu yaşadım. Hüngür hüngür ağlamak gerekiyorsa öyle yaptım, ağlarken de şarkıyı kesmedim. Ağlayarak çalıştım. Bu çok güzel bir duygu. Herkese de öneririm. Aynanın karşısına geçin ve şarkı söyleyin. Ben her konserde bu duyguyu yaşıyorum."
 
İnteraktif konserlerin ilki Ankara'da
 
blankBağcan, konserde albümünden şarkıların yanı sıra Fazıl Say konserinde yorumladığı eserleri ve dinleyicilerin kendisinden istediği şarkıları seslendireceğini anlattı. "Konserde, müzik tarzımı seyircilere soracağım. Onların düşünceleri benim için önemli. Seyirci benim müzik tarzımı belirleyecek. blankFazıl Say, şarkılarım için 'yaşanmış şarkılar' diye yorumluyor. Dinleyiciler son kararı verecek." dedi.
 
Serenad Bağcan, ilk konserinin memleketi Ankara'da başkentte gerçekleşecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi:
 
"Ankara dinleyicisini çok seviyorum. İnsanlar şarkı söylemeyi unuttu. İnsanın kendi sesi kendine şifadır. Bu şifayı konserde gerçekleştireceğiz. İnteraktif konser düşüncesi beni kendisini çok heyecanlandırıyor. Seyirci sadece dinleyici olmayacak, sahnede şarkı söyleme fırsatı bulabilecek.
 
Turnelere gideceğiz, güneyden başlayacağız. Adana, Mersin ve diğer güney illerinde de öncelikli olarak konsere gideceğim. Oranın yaşanmışlıklarını türkülerle ve şarkılarla anlatacağım. Tabii önemli bir araştırma da yapıyorum. Kadınların, gençlerin yüreklerine dokunmak istiyorum. Köylere gideceğim, hiç konsere gitmemiş insanlara dokunacağız. Şarkıların hikâyeleriyle hayatlarına destek olacağız."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir