blank

Sanayide Sanat Festivali

Sanayide Sanat FestivaliKonserler
 
Canlı Sanat
Performansları
 
Söyleşiler
 
Resim, Heykel,
Seramik Sergileri

Sanayide
Sanat Festivali
13 Ekim'de (Bugün)
Başlıyor
 
Sanayide Sanat FestivaliAnadolu Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlediği Sanayide Sanat Festivali 13 Ekim’de Ankara’da başlıyor
 
16 Ekim’de sona erecek festivalde konserler, canlı sanat performansları, söyleşiler ile resim, heykel, seramik sergileri yer alıyor.
 
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Sanayide Sanat Festivali’nin Ankara'nın başkent oluşunun 99. yıl dönümü olan 13 Ekim'de başlayacağını bildirdi
 
Tuncay, festival öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltıda, sanayi bölgesinde dört ana noktada sergi açılacağını söyledi. Tuncay, ayrıca etkinlik kapsamında balık tutma aktivitesi ve bisiklet turunun da yapılacağını bildirdi. Tuncay, ülkenin zenginleşmeden refaha ermesinin mümkün olmadığını belirterek, "Üniversitenin bilgi birikimini, sanatçının hayalini, rüyasını ve yeteneklerini, sanayicinin üretme gücünü bir araya getirebilirsek farklı sonuçlar alacağız diye düşündük ve bu etkinliği yaptık." dedi.
 
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tuncay, dünyanın sıkıntılı günler yaşadığını, bu sıkıntıların Türkiye'ye de yansıdığını söyledi. Rusya'nın Avrupa'ya yolladığı doğal gazı kesmesiyle Avrupa'da cam ve alüminyum sektöründe üretimin durduğunu ifade eden Tuncay, yakın zamanda döküm ve çelik sektöründe de benzer durumların yaşanabileceğini kaydetti.
 
Bu durumun özellikle ithalata dayalı üretim yapan Türkiye gibi ülkelerde sıkıntılara yol açacağını bildiren Tuncay, "Turizm, tarım, madencilik ve hizmetler sektöründe ihracatımız, ithalatımızdan fazla. Bunun dışında tüm sektörlerde ithalatımız daha fazla. Bu durumu tersine döndürmek için çabalıyoruz." dedi.
Sanayide Sanat Festivali Sanayide Sanat Festivali
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir