blank

Salvador Dali Sergisi Şimdi Çevrimiçi

Salvador Dali Sergisi Şimdi Çevrimiçiİstanbul'da
Bir Sürrealist:
Salvador Dali
Sergisi Şimdi
Çevrimiçi
 
Salvador Dali Sergisi Şimdi Çevrimiçiİstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali sergisi şimdi çevrimiçi
 
SSM, bu kez 20 Eylül 2008 – 1 Şubat 2009'da Akbank'ın desteğiyle gerçekleştirilen İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali sergisini çevrimiçi olarak sanatseverlerle buluşturdu.

Kovid-19 önlemleri kapsamında ziyarete kapalı olan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi geçmiş sergilerinden zengin içerik seçkilerini dijital kanallarında paylaşmaya devam ediyor.
 
Salvador Dali Sergisi Şimdi ÇevrimiçiDigitalSSM arşiv kaynaklarıyla hazırlanan çevrimiçi sergiye SSM web sitesi ve sosyal medya hesaplarından erişilebiliyor.
 
blankÇevrimiçi sergide; Salvador Dali'nin benzersiz sanat anlayışıyla oluşturduğu eserlerinin yanı sıra, el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli dokümanlar yer alıyor.

blankÇevrimiçi sergi, Gala – Salvador Dali Vakfı Dali Çalışmaları Merkezi Yöneticisi ve İstanbul sergisinin küratörü Montse Aguer Teixidor'un yeni bir söyleşisiyle zenginleştirilmiş.
 
Çevrimiçi sergi kapsamında; daha önce yine SSM'de gerçekleştirilen Dali konferans serisi de yeniden paylaşıma açıldı.
 
Teixidor'un yanı sıra yazar Ferit Edgü, sanat eleştirmeni Hasan Bülent Kahraman gibi isimlerin makaleleri de yer alıyor.
 
Sergi, İspanya'da bulunan Gala-Salvador Dali Vakfı koleksiyonuna ait eserlerle vakıf dışında gerçekleştirilen en büyük geçici sergi olma özelliğine sahip.
 
blank"İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali", sanatçının yağlıboya tablo, çizim ve grafiklerinden oluşan geniş bir seçki sunmuş; açık kaldığı süre içinde 252 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.
 
Ayrıca sergi için hazırlanan resimli çocuk kitabı Ben Dali de çevrimiçi sergi kapsamında paylaşılıyor.
 
Müzenin web sitesinden indirilebilen kitap aynı zamanda seslendirme sanatçısı Yekta Kopan'ın okuduğu sesli versiyonuyla da erişime açıldı.
 
"Picasso İstanbul'da sergisi"
 
Geçmiş sergileri dijitale taşıyan SSM'nin çevrimiçi sergilerinden ilki olan "Picasso İstanbul'da sergisi" bir hafta içinde 65 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
 
Çevrimiçi sergilere SSM'nin web sitesinden ve YouTube kanalından erişilebilir.
Salvador Dali Sergisi Şimdi Çevrimiçi
Salvador Dali Sergisi Şimdi Çevrimiçi

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir