blank

Saf Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Ali Vatansever'in
Saf Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Ali Vatansever'in Saf filmi 19 Nisan 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Film, İstanbul Fikirtepe'de bir gecekonduda yaşayan genç bir çiftin kentsel dönüşüm söylentilerinin akabinde değişen hayatlarını konu ediniyor.
 
blankSenaryosu da Yönetmen Ali Vatansever'e ait olan filmin Görüntü Yönetmenliğini Tudor Vladimir Panduru yaptı.
 
“El Yazısı” filmi ile tanınan Ali Vatansever’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin paylaşıyor.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin’den başka Onur Buldu, Ümmü Putgül ve Kida Ramadan gibi isimler yer alıyor.
 
Saf filmi birçok festivale katıldı
 
Ali Vatansever’in Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan, ikinci sinema filmi Saf’ birçok festivale katıldı.
 
30. Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nin New Voices New Visions bölümünün yarışma kısmında gösterilen film Ocak ayında ayrıca Fransa’nın prestijli film festivali 31. Premiers Plan- Angers Film Festivali’nde yarıştı.
 
Türkiye-Almanya-Romanya ortak yapımı olan filmin yapımcılığını Terminal Film, 2Pilots Film ve 4 Proof Film’in üstlendi.
 
Filmin Konusu
 
Saf, gecekonduda yaşayan bir çiftin, mahallede çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını konu ediyor. Kamil ile Remziye, Fikirtepe’de bir gecekondu mahallesinde yaşayan evli bir çifttir. Naif bir adam olan Kamil, yan mahallede yürütülen kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde çalışmaya başlar. Uygulanan kentsel dönüşüm projesine mahalleli oldukça tepkilidir. Mahallesinde gördüğü tepkiler ve iş yerinde artan baskılar, Kamil’i farklı bir adama dönüştürür. Kamil’in yaşadıkları onunla birlikte en çok eşi Remziye’yi etkiler.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir