Rus Buz Tiyatrosu Grubu Sunday Türkiye’de

Buzda Tiyatro Gösterileriyle
Dünyayı Dolaşan
Rus Buz Tiyatrosu Grubu
Sunday Türkiye’de
 
Aralarında ABD, Fransa, İsviçre ve Kazakistan'ın da bulunduğu 60'tan fazla ülkede sahne alan Rus buz tiyatrosu grubu Sunday'ın gösterileri yoğun ilgi görüyor.
 
Rus buz tiyatrosu grubu Sunday, birçok ülkede buz üzerinde sahneledikleri gösterileriyle büyük beğeni topluyor.
 
Dünyanın en iyi buz tiyatrosu grupları arasında gösterilen Sunday, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde "Parmak Kız" adlı oyunlarıyla sahne aldı.
 
Lüleburgaz Belediyesince Kongre Meydanı'nda kurulan buz pistinde sahnelenen gösteriyi izlemek için başta İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve İzmir olmak üzere birçok kentten sanatsever ilçeye geldi.
 
Gittikleri her ülkede yoğun ilgi gören Sunday'ın gösterisi, Lüleburgaz'da da izleyicilerin beğenisini topladı.
 
"Türk insanının sıcakkanlılığı ve yemekler çok hoşumuza gidiyor"
 
Tiyatro grubunun koordinatörü Mikhail Vasoresemskiy, Lüleburgaz'da küçük bir kızın kaçırılmasını anlatan "Parmak Kız"ı sahnelediklerini söyledi.
 
Yaklaşık 10 yıldır dünyayı gezdiklerini anlatan Vasoresemskiy, ABD, İsrail, Kazakistan, Fransa, İsviçre'nin de aralarında bulunduğu 60'tan fazla ülkede gösteri sunduklarını bildirdi.
 
Türkiye'ye severek geldiklerini belirten Vasoresemskiy, "Dünyanın her yerinde gösteri sunuyoruz ama en çok Türkiye'de bulunmaktan keyif alıyoruz. Türk insanının sıcakkanlılığı ve yemekler çok hoşumuza gidiyor. Bizi çok sıcak karşılıyorlar. Rusya'dan, hava sıcaklığının eksi 30 derece olduğu bir ülkeden Türkiye'ye geldiğimizde zaten kendimizi sıcakta hissediyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Dünyanın birçok yerinde terör saldırılarının yaşandığına işaret eden Vasoresemskiy, "Savaştan uzak, barışın hakim olduğu, sevginin arttığı bir dünyada yaşamak istiyoruz." diye konuştu.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir