Ömer Tuğrul İnançer Vefat Etti

Ömer Tuğrul İnançerFikir ve Sanat
Dünyasının
Başı Sağolsun
 
Yazar ve Müzisyen
 Ömer Tuğrul İnançer
Vefat Etti
 
Yazar ve müzisyen Ömer Tuğrul İnançer İstanbul’da 76 yaşında vefat etti
 
Ömer Tuğrul İnançerBir süre önce operasyon geçiren ve istirahat etmekte olan İnançer, İstanbul'daki evinde sabaha karşı vefat etti.
 
Siyaset, edebiyat ve düşünce dünyasından pek çok kişi de sosyal medya hesaplarından taziye mesajı paylaşarak üzüntülerini dile getirdi.
 
Türk düşünce hayatının önemli isimlerinden olan İnançer, yazdığı kitaplarıyla, musiki ve dini alanda yaptığı konuşmalarıyla tanınıyordu.
 
Ömer Tuğrul İnançer, yarın Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
 
Ömer Tuğrul İnançerÖmer Tuğrul İnançer; 1946 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1991'e kadar hukuk müşavirliği yaptı.
 
1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu'nun genel müdürlüğüne atanan Ömer Tuğrul İnançer, Türk Tasavvuf Musikisini Koruma ve Yayma Cemiyeti'nin de yöneticisiydi.
 
TRT'nin Vuslat Yıldönümü'nde Mevlevi ayininde sunuculuk ve yorumculuk yaptı. 1999'dan beri İstanbul Cerrahi Tarikatı'nın postnişinliğini yapmaktaydı.
 
Tahsili sırasınԁa özel olarak müzik ԁersleri alԁı. Çeşitli radyo ve televizyon programlarınԁa misafir sanatçı ve konuşmacı olarak yer alԁı. Birçok yurtiçi ve yurtdışı konserlerde müzik faaliyetlerinde bulundu. Tasavvuf konularında çeşitli makaleleri yayınlanan Ömer Tuğrul İnançer evli ve iki çocuk babasıydı.
 
Eserleri
 
Dinle Neyden & Mesnevi Sohbetleri
Vakte Karşı Sözler
Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Sohbetleri
Bir Muhammedi Aşık: Hz. Mevlana
Muhabbet Peygamberi Hz. Muhammed (sav)
Sohbetler
Gönül Gözü (Kenan Gürsoy)
Şarkılar Seni Söyler (Ahmet Özhan ile)
Aşk Kâğıda Yazılmıyor (Ayşe Şasa, Abdurrahim Karakoç, Lale Müldür, Erol Göka, Sadık Yalsızuçanlar, Enis Batur, Laurent Mignon, Mahmud Erol Kılıç ile)
Mübarek Vakitler
 
TV ve Radyo Programları
 
Tuğrul İnançer ile Seyir Defteri (Burç FM)
Mesneviden: Mehmet Fatih Çıtlak ile birlikte (Mehtap TV)
Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız: Saadettin Acar ile birlikte (TRT Türk)
 

Ömer Tuğrul İnançer Vefat Etti

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir