blank

Müzik Grubu Le Trio Joubran Caz Şubatı’nda

blankFilistinli Müzik Grubu
Le Trio Joubran
Caz Şubatı’nda
Hayranlarıyla Buluştu
 
blank“Masar” adlı sevilen parçalarını yoğun istek üzerine çaldılar.
 
blankFilistinli "Le Trio Joubran" adlı müzik grubu, "5. CRR Caz Şubatı" kapsamında hayranlarıyla buluştu. Yoğun ilgi gören konserde, grup, yoğun ısrarlar üzerine "Masar" adlı sevilen parçasını da çaldı.
 
blankDört nesildir devam eden "udi" geleneğine sahip bir ailenin Samir, Wissam ve Adnan adlı kardeşlerinden oluşan grup, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sahne aldı.
 
blankGrubun sözcüsü Samir Joubran, konserde, İstanbul'un dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olduğunu söyleyerek, "En azından bizim için böyle, bu festivalde yer almaktan mutluyuz." dedi.
 
"Niyetimiz ne kahraman olmak, ne kurban olmak, biz sadece normal bir insan gibi yaşamak istiyoruz"
 
Samir Joubran, enstrümanlarıyla dünyanın her yerinde konser verdiklerine işaret ederek, şunları söyledi:
 
"Bu sahnede farklı kültürler, farklı makamlar ve farklı duygular arasında doğaçlama yapmaktan mutluyuz. Umarız bir gün hep birlikte Kudüs'te bir araya geliriz. Şartlar ne olursa olsun, bir mağdur dahi kalmayıncaya dek, biz şarkı söylemeye, ümitlerimizi sürdürmeye ve davamıza devam edeceğiz. Niyetimiz ne kahraman olmak, ne kurban olmak, biz sadece normal bir insan gibi yaşamak istiyoruz."
 
Yaklaşık olarak bir buçuk saat süren konserde, grup aralarında "Asfar", "Shajan", "Safar" ve "Nawwar"ın bulunduğu toplam 12 parça seslendirdi.
 
Grubun ayrıca ud eşliğinde seslendirdiği "Katibim" parçasına seyirciler de eşlik etti.
 
Yoğun ilgi gören konserde, grup, yoğun ısrarlar üzerine "Masar" adlı sevilen parçasını da çaldı.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir