blank

Mucize 2 Aşk Filmi Sinemalarda

Mucize 2 Aşk Filmi SinemalardaYönetmen
Mahsun Kırmızıgül'ün
Mucize 2 Aşk
Filmi Sinemalarda
 
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı 2015 yapımı "Mucize" filminin devamı Mucize 2 Aşk filmi sinemalarda.
 
Mucize 2 Aşk filmi 6 Aralık 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Mucize 2 Aşk Filmi SinemalardaKırmızıgül'ün başrolünde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Şenay Gürler, Sinan Çalışkanoğlu, Melis Sezen, Levent Sülün, Deniz Oral, Sera Tokdemir ve Ali Sürmeli var.
 
Dram türündeki Mucize 2 Aşk filminin, doğunun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin'in yaşama tutunma hikayesini anlatıyor.
 
Görüntü yönetmenliğini Soykut Turan'ın yaptığı Mucize 2 Aşk filminin müzikleri ise Tevfik Akbaşlı, Yıldıray Gürgen ve Mahsun Kırmızıgül imzası taşıyor.
 
Filmin Gala Gösterimi
 
Mucize 2 Aşk Filmi SinemalardaFilmin. Uniq Hall'de gerçekleşen galasına Kırmızıgül ve tüm oyuncu kadrosu katıldı. Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Oktay Kaynarca, Haluk Levent, Murat Cemcir, Murat Han, Polat Yağcı, Semiramis Pekkan, Seray Sever, İrem Derici, gibi isimler de galaya katılanlar arasındaydı.
 
Gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Kırmızıgül, “3,5 yıllık maraton benim için bugün sona eriyor. Bugün filmim vizyona çıkacak. Söz bundan sonra seyircide ve sevgili dostlarımda. Umarım gişede de hak ettiği yeri alır” dedi.
 
Filmde 140'ın üzerinde down sendromlu kişiye yer verdiklerini açıklayan Kırmızıgül, “Bu insanlar kusurlu, engelli, sakat ya da özürlü değil. Bence bu insanlar özel insanlar. Biz ekip olarak bu insanların yanındayız. Zaten bu film de bizim için bir sosyal sorumluluk projesi” dedi.
 
Filmin Konusu
 
Engelli bir adam olan Aziz ile görücü usulü evlendiği karısı Mızgin, köyde yaşadıkları sorunlardan iyice bıkar.
 
Kendilerine yeni bir hayat kurmak isteyen çift, Batı'da bir kasabaya gider. Ancak gittikleri kasabada da türlü sorunlarla karşılaşırlar.
 
Çift, ne olursa olsun insanların önyargılarını aşıp, hayatta tutunmak için çabalar.
 
Mızgin'e âşık olan Aziz, karısı için engellerinden kurtulmaya karar verir bu uğurda zorlu bir mücadeleye girişir.
 
Aziz, Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin'in de desteği ile eşi için birçok mucizeyi gerçekleştirir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir