Milliyet Sanat Dergisinin Aralık 2022 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Aralık 2022 SayısıMurathan Mungan
Hayatın Filmini
Çekiyor
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Aralık 2022
Sayısı Çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Aralık 2022 sayısı çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Aralık 2022 sayısının kapağında Türkçe edebiyatın en önemli isimlerinden birini, Murathan Mungan’ı ağırlıyor. Yeni kitabı Işığına Tavşan Olduğum Filmler’de film analizleriyle birlikte hayata ve sanata dair bir okuma alanı açan Mungan, Seray Şahinler’in kitaba ve yazmaya dair sorularını yanıtlıyor.
 
2022’de hem iş hem de özel hayatında büyük gelişmeler yaşayan ve son olarak, Emin Alper imzalı filmi “Kurak Günler”deki başarısıyla çok konuşulan Selahattin Paşalı, dolu dolu bir Ayın Söyleşisi için Asu Maro’nun konuğu oluyor.
 
Milliyet Sanat’ın Aralık 2022 sayısının plastik sanatlar sayfalarında, Necmi Sönmez küratörlüğünde İzmir Arkas Sanat Merkezi’nde açılan ve iyi bildiğimiz Abidin Dino, Hakkı Anlı, Fahrünnisa Zeid kadar, değil Paris deneyimlerini sanatlarını hiç bilmediğimiz Müzehher Bilen Pasin, Hulusi Mercan, Remzi Raşa gibi sürpriz sanatçıları da ağırlayan “Paris Havası” sergisi yer alıyor. Yazar Şermin Yaşar’ın kuruculuğunda Ankara’da açılan ve özel tasarımlar aracılığıyla ziyaretçileri kelimelerin kökenleri ve Türkçe’nin zenginliği üstüne düşünmeye yönelten Kelime Müzesi’ne dair bir inceleme yazısının yanı sıra önemli sergilerin haberleri ve röportajları da sanatseverleri bekliyor.
 
“Bi’ Tek Ben Anlarım” parçasıyla dikkatleri üzerine çeken KÖFN’ün yeni projelerini anlattığı röportajı; Londralı tiyatroseverlerin gözdesi olan Old Vic Tiyatro’nun, seyircisini Oscar ödüllü Helen Hunt ile buluşturan “Eureka Day” oyununun incelemesi; son James Bond Daniel Craig’in karaktere veda etmesinin ardından yeni 007 için adı geçen 50’ye yakın adayın mercek altına alındığı bir dosya ve daha birçok zengin içerik Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında…
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, yakala.co’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir