blank

“Melâmet” Dergisinin 3. Sayısı Çıktı

MELÂMET dergisi 3 sayı kapak“Melâmet” dergisinin Temmuz- Ağustos 2015 sayısı yine şiir ağırlıklı olmasının yanında  “Düşünmenin Neresindeyiz?” diye soran dosyasıyla çıktı.

Melâmet’ dergisinin; “düşünme eylemi”ne odaklanan, “Düşünmenin Neresindeyiz”  diye soran bu kapsamlı dosyası en az dergideki şiirler, öyküler kadar dikkat çekici.

Celâl Fedai, Ali K. Metin, Hüseyin Karaca, Yahya Kurtkaya, Olgun Gündüz, Mustafa Yürekli, Enver Gülşen’in yazılarıyla oluşan “Düşünmenin Neresindeyiz” dosyasını; Celâl Fedai, Yavuz Altınışık, Hüseyin Karaca, Yahya Kurtkaya’nın katıldığı “Melâmet Konuşmaları”  tamamlıyor. Düşüncenin farklı alanlarına yönelen Fatih M. Şeker, Hüsamettin Arslan ve John Carroll söyleşilerini de bu bağlamda değerlendirmek mümkün. Yine Ergün Yıldırım ve Bengül Güngörmez’e yöneltilen soruşturma soruları da “Düşünmenin Neresindeyiz?” meselesine bağlanıyor.

Melâmet’in üçüncü sayısı, düşünmeye sevk edici bu yazılardan başka Yunus Develi, Yusuf Kocamaz, Selma Türköz, Muhammed Berdibek, Oğuzhan Dursun, Ali Işık’ın öyküleri; Bengül Güngörmez, Serdar Kacır, Feyza Yapıcı, Cemil Caca Arslan, Hasan Hüseyin Çağıran, Hıdır Toraman, Merve Uygun’un yazıları ve Peter Sloterdijk, Tahir Baba, Gottfried Benn, Georg Trakl tercümeleriyle okurunu sanata, edebiyata yöneltiyor.

Üçüncü Melâmet’te şiir yine ağırlıkta. Hıdır Toraman, Abdurrahman Şenel, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Yahya Kurtkaya, Metin Erol, Murat Saldıray, Hasan Şen, İsmail Uslu, Emrah Yolcu, Mustafa Baki Efe, Hamdi Gün, İsmail Turut, Celâl Fedai, İbrahim Asaf ve Muharrem Kaplan bu sayıda şiirlerini okuyabileceğiniz şairler.

Abdurrahman Badeci’nin hazırladığı “Ayşe Şasa Günlükleri” derginin bu sayısında da devam ediyor.

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir