blank

Küçük Şeyler Filmi Sinemalarda

Küçük Şeyler Filmi SinemalardaYönetmen
Kıvanç Sezer'in
Küçük Şeyler
Filmi Sinemalarda
 
“Babamın Kanatları” filmiyle tanınan yönetmen Kıvanç Sezer’in Küçük Şeyler filmi sinemalarda.
 
Komedi ve dram türündeki Küçük Şeyler filmi 29 Kasım 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Film, orta sınıf mensubu bir çiftin ev ve iş hayatları üzerinden günümüz beyaz yaka yaşantısını anlatıyor.
 
Küçük Şeyler Filmi SinemalardaFilmin oyuncu kadrosunda Başak Özcan, Alican Yücesoy, Bülent Emrah Parlak, Seda Türkmen, Müfit Kayacan, Tuğçe Altuğ, Nihal Koldaş, Ece Dizdar, Zeynep Dinsel ve Kubilay Tunçer var.

Küçük Şeyler Filmi Sinemalarda - Başak ÖzcanFilmin sanat yönetmenliğini de Alceste Wegner ve Reyhan Acar yaptı.
 
Dünya prömiyerini Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali 2019'da gerçekleştiren film, 56. Altın Portakal Film Festivalinde izleyicisinden büyük beğeni toplayarak, Alican Yücesoy'a "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü, Selda Taşkın'a Cahide Sonku Ödülünü getirdi.
 
SİYAD tarafından da ödül alan yapım, 33. Herceg Novi- Montenegro Film Festivali’nde Alican Yücesoy'la "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne değer görüldü. Küçük Şeyler Filmi Sinemalarda - Alican YücesoyAynı zamanda 9. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde de "En İyi Film" seçilen "Küçük Şeyler"', "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü Alican Yücesoy'la "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü de Başak Özcan'la aldı.

Sinema Yazarları Filmi Değerlendirdi
 
Basın gösterimi Zorlu Center'da gerçekleştirilen film için  değerlendirmede bulunan sinema yazarı Atilla Dorsay, Küçük Şeyler’den farklı olarak, Türk sinemasında orta sınıf üzerine gerçekçi bir film yapılmadığını söyledi.
 
Dorsay, "Filmde bir çiftin, dostlarının, çevresinin portreleri içinde gerçek bir yaşam tarzı, var olma biçimi anlatılıyor ve bu biçimin iniş, çıkışları, olumlu, olumsuz yanları son derece iyi veriliyor." dedi.

 

Sinema yazarı Rıza Oylum da “Kıvanç Sezer, küçük orta sınıf insanların hayatlarına odaklanıyor. Günümüz şehir insanının her şeyin üstüne koyduğu statülerinin nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, ilk filmdeki dramın aksine bu kez mizahın gücüyle resmediyor. Yönetmen, ansızın işsiz kalan bir insanın zihni yapısından aile düzenine hayatının bütün dinamiklerinin bir anda nasıl da tepetaklak olduğunu başarılı bir karakter oyuncusuyla yansıtmış." dedi. 

Filmin Konusu
 
Küçük Şeyler filmi, bir anda işsiz kalması ile hayatları değişen bir çiftin hayatını anlatıyor.
 
Film, çiftin yaşadığı kavgalara, bedensel ve ruhsal değişimlere odaklanıyor.
 
Onur ve Bahar, beyaz yaka yaşam tarzına sahip olan bir çifttir. İstanbul'da yaşayan çift, şehrin uzak bir semtinden ev almaya karar verir. Ev aldıktan bir süre sonra Onur'un işten çıkarılması çiftin hayatını derinden etkiler. Onur, birçok iş görüşmesine gitse de istediği sonucu bir türlü alamaz.
 
Genç adamın işsiz kalması bir süre sonra evliliklerinin de tehlikeye girmesine neden olur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir