blank

Koreli Müzik Grubu MYTEEN Türkiye’de

blankK-Pop Festivali İçin
Koreli Müzik Grubu
MYTEEN Türkiye’de
 
blankMYTEEN; Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği bünyesindeki Kore Kültür Merkezi’nin düzenlediği  "K-Pop Festivali" çerçevesinde konser vermek üzere Türkiye'ye geldi.
 
blankGüney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği ile büyükelçilik bünyesinde faaliyet gösteren Kore Kültür Merkezi iş birliğiyle Ankara'da "K-Pop Festivali" düzenlendi.
 
Büyükelçilik ile Kore Kültür Merkezi iş birliğinde düzenlenen festivalde konuklara geleneksel Kore yemekleri ikram edildi. Ardından Kore'den gelen makyaj uzmanı Jeon HyeHoon ve saç tasarım uzmanı Heo SoYoung, katılımcılara "İdol" (Koreli sanatçılara verilen isim) saç ve makyaj stili hakkında bilgi verdi.

blankDaha sonra bir vokal ve dans yarışmasının düzenlendiği etkinlikte, her yaştan Türk öğrenciler tekli veya grup olarak performanslarını sergiledi.
 
blankKore Kültür Merkezi Müdürü Dongwoo Cho'nun da aralarında bulunduğu jüri üyeleri, vokalde İnci Rüzgar Dülek'i birinci, Aybike Berrak Özdemir'i ikinci ve Büşra Işık'ı üçüncü seçti. Dans performansı sergileyenler arasından ise MERAS grubu birinciliğe, D.A.B. grubu ikinciliğe ve Dilara Erdem üçüncülüğe layık görüldü.
 
Yarışmanın birincilerine 1000, ikincilerine 700 ve üçüncülerine ise 500 dolar para ödülü verildi.
 
blankKoreli Müzik Grubu
MYTEEN Türkiye’de
 
Festival kapsamında Türkiye'ye gelen ve Lee Taevin, Chunjin, Eunsu, Kim Kookheon, Shin Junseop, Song Yuvin ve Hanseul'dan oluşan MYTEEN isimli Koreli müzik grubu da dinleyicilere bir konser verdi.
 
MYTEEN'e gençler büyük ilgi gösterdi, şarkılara coşkuyla eşlik etti.
 
MYTEEN üyeleri, iki ülke arasındaki yakın ilişkilerle Türk gençlerinin Kore kültürüne gösterdiği yoğun ilgiye ilişkin değerlendirmede bulundu.
 
Türkiye ve iki ülke ilişkileri hakkında tarihi açıdan bilgi sahibi olduğunu ve Türkiye'ye dair çok detaylı bilgisi bulunmadığını belirten grup üyelerinden Eunsu, daha önce Türkiye'ye geleceğini de düşünmediğini söyledi.
 
Eunsu, "Ama buraya gelince gördük ki Türkiye gerçekten çok güzel ve çok temiz bir yer. Böyle güzel bir ülkenin de bizimle kardeş ilişkisi olması bizi çok mutlu ediyor. O yüzden tekrar buraya gelme şansımız olursa çok seviniriz." dedi.
 
"Gerek olursa Türkiye'ye yardım etmekten çok büyük mutluluk duyarız"
 
Grup üyelerinden Kookheon, Türkiye'nin Kore Savaşı zamanında bölgeye en çok asker gönderen ülkeler arasında yer aldığını hatırlattı.
 
Kookheon, "Eğer Türkiye zor durumda kalırsa ve aynı şekilde bizim de yardım edebileceğimiz bir şey olursa bunu yapmaktan çok büyük mutluluk duyarız." Dedi.
 
Türkiye'de Kore kültürüne, "K-Pop" müziğine, müzik gruplarına ve dizilerine duyulan büyük ilgiye değinen Eunsu, bunun Kore'de işini çok iyi yapan müzisyen ve oyuncular sayesinde olduğunu dile getirdi.
 
"Kebabı gerçekten çok beğendim"
 
Geldiklerinden beri sadece kebap yediklerini söyleyen Eunsu, ülkelerine dönmeden farklı Türk yemeklerini tadacaklarını belirtti.
 
Grup üyelerinden Hanseul da "Türkiye'ye geldiğimde kebap yedim, gerçekten çok beğendim. Ama buradaki kebaplar bizim Kore'de yediğimiz kebaplardan oldukça farklıydı, daha geleneksel ve farklı tarzları vardı. O çok hoşuma gitti." dedi.
 
Kookheon da marketten Türk dondurmalarını aldığını, çok lezzetli bulduğunu dile getirdi.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir