Koku Filmi Sinemalarda

Koku Filmi SinemalardaYönetmen
Barış Gördağ ile
Yasin Çetin'in
Koku Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Barış Gördağ ile Yasin Çetin'in dram türündeki Koku filmi sinemalarda
 
Koku filmi 12 Mayıs 2023 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Hazel Sevim Ünsal'ın senaryosunu yazdığı film, felsefe profesörü olan ve ailesinden beklediği sevgiyi alamayan bir kadının hikayesini anlatıyor.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Nergis Öztürk, Yunus Emre Yıldırımer, Mehlika Buğlem Kılıç, Güliz Şirinyan, Pervin Mert, Fatih Doğan, Ceyda Akel, Ayşe Lebriz ve Eren Yılmaz var.
 
Filmin Konusu
 
Felsefe profesörü olan İlhan, annesinin kardeşine olan düşkünlüğü nedeniyle ailesinden beklediği sevgiyi alamayan bir kadındır. Kendi ailesine sahip olmak isteyen İlhan, menopoza girdiğini öğrenmesiyle büyük bir yıkıma uğrar. Bir an önce çocuk sahibi olmaya karar verir ancak sevgilisinden ayrılmıştır. Bunun üzerine yüksek lisans öğrencisi olan Mustafa ile bir anlaşmak yapar. Para karşılığı yapılan anlaşma sonrasında hamile kalan İlhan, sıkıntılı bir hamilelik geçirir. Bu zor dönemi Malatya'da Mustafa'nın ailesinin yanında geçirmek zorunda kalan İlhan, burada sağır ve dilsiz küçük bir kızla tanışır. Ninesini yeni kaybeden Zel ile İlhan arasında farklı bir bağ oluşur. Kullandığı parfümü ile Zel'e ninesinin nergis kokusunu anımsatan İlhan, küçük kız sayesinde sevginin ne demek olduğunu öğrenir.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir