blank

Kapan Filmi Fas’ta Ödül Aldı

blankYönetmen
Seyid Çolak'ın
Kapan Filmi
Fas'ta
Ödül Aldı
 
Yönetmenliğini Seyid Çolak'ın yaptığı Kapan filmi Fas’ta ödül aldı. Film, katıldığı 5. Uluslararası Saidia Film Festivali'nde Grand Prix-Büyük Ödülü kazandı.
 
blankDünya prömiyerini 41. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde yapan ve Seyid Çolak'ın ilk uzun metraj filmi olan "Kapan", festivalin Büyük Ödülü olan Mavi İnci (Perle Bleue) ödülüne layık görüldü.
 
Toplamda 14 filmin yarıştığı festivalde "Kelebeklerin Sessizliği" filmindeki performansıyla Fransız oyuncu Sarah Perles "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.
 
Taxi Bied'in Faslı oyuncusu Mohhamed el Khyari "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.
 
Festivalin jüri başkanlığını yazar ve akademisyen Lahcen Haddad yaptı.
 
Jüri üyeleri ise yönetmen Driss Lamrini, yönetmen Khalid Ibrahimi, ressam Aziz Azghay, eleştirmen Azeddine Ouafi ve senarist Abdelilah Hamdouchi'den oluştu.
 
Film hakkında
 
blankblank
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği, TRT'nin ortak yapımcı olduğu Kapan filminin oyuncuları arasında Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Sami Aksu, Güliz Oktar ve Yüksel Akça bulunuyor.
 
blankblank
 
Güven Adıgüzel ve Seyid Çolak'ın ortaklaşa yazdığı Kapan filminin senaryosu bir adada 5 balıkçı ve kurt arasında yaşanan çatışmayı konu ediniyor.
 
İlker Berke'nin görüntü yönetmenliğini üstlendiği filmin müziklerini ise Ali Saran yaptı.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir