blank

Haluk Levent Hayranlarıyla Buluştu

blankRock Müzik
Sanatçısı
Haluk Levent
Hayranlarıyla
Buluştu
 
blankÜnlü rock müzik sanatçısı Haluk Levent, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'inde hayranlarıyla buluştu.
 
Konser, "DenizBank Açıkhava Konserleri" kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'inde gerçekleştirildi.
 
blankSrebrenitsa katliamı için yazdığı "Srebrenitsa" adlı parçayı da seslendiren Levent, öncesinde şarkının hikâyesine değindi. Ahbap Derneğinden gönüllülerin Bosna Hersek'te olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
 
blank"Yıllar önce bir 11 Temmuz günü yazdığım bir şarkı vardı. Yıllardır gittiğim yerdir Bosna Hersek, Temmuz ayının her 9, 10 ve 11. günlerini orada geçiririm. Dünyanın seslerini duymadığı zamanlar bizler orada soykırıma uğrayan Boşnakların yanında olduk. Çoluk çocuk birlerce insan katledildi ve ben gittiğimde orada acıyı yaşadım. Bu şarkıyı da orada katledilen soykırıma uğrayan bütün canlarımız için söylüyoruz."
 
blankHaluk Levent, müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, "Uçak Yaparım", "Tek Geçerim", "Elfida", "Ankara", "Anlasana", "Aşkın Mapushane", "Bir Yarim Olsun İsterdim", “Deniz Üstü Köpürür” ve “İçimde Ölen Biri Var”’ adlı şarkılardan oluşan özel bir repertuvarı yorumladı.
 
blankŞarkıları arasında hayranlarına seslenen Haluk Levent "Ben şov adamı değilim. Böyle dans falan bana yakışmıyor. Geçtiğimiz günlerde Edis'in konseri vardı. Burada onu izledim ve ona danslar, şovlar yakışıyor yani. Ama bana yakışmıyor danslar ve şovlar falan" şeklinde konuştu.
 
Levent, uzun zamandır konserlerinde seslendirmediğini ifade ettiği "Zifiri" adlı şarkısını da söyledi. Sanatçı, bazı şarkılarda ise seyircilerin arasında katılıp şarkıları dinleyicileriyle birlikte seslendirip dans etti.
 
Konserde sanatçıya, Arbak Dal davul, Göktuğ Şenkal elektro gitar, Ali Karahanlı bağlama, Burak Kulaksızoğlu bas, Soner Kıvanç klavye, Elvan Kızılay elektro keman, Aslıhan Parlak elektro çello, Feray Tekşahin elektro keman, Ezgi Daloğlu ise saksafon ile eşlik etti.
 
BKM organizasyonuyla gerçekleşen konserde Haluk Levent, Azeri şarkıcı Çınare Melikzade’yle birlikte düet yaptı. Sahneye davet ettiğinde genç şarkıcıyla nasıl tanıştığını anlatan Haluk Levent genç şarkıcıyı "Sesine, sahne rengine, yeteneğine çok güveniyorum." diyerek övdü. Haluk Levent, genç şarkıcıyla birlikte ‘Sen Olasın‘ şarkısını seslendirdi. Dakikalarca ayakta alkışlanan ikili daha sonra Çınare Melikzade’nin son şarkısı söz ve müziği Emrah’a ait olan “İhtiyacı Var” şarkısını seslendirdi. Birlikte düet yapan ikili, müzikseverlere adeta müzik şöleni yaşattı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir