Güller Filmi Sinemalarda

“Aşk
Hayatın
Sebebi”
 
Yönetmen
Mehmet Gün’ün
Güller Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Mehmet Gün'ün Güller Filmi 21 Haziran 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
28 Şubat döneminin bir köyde nasıl yaşandığını, 12 yaşındaki Ali Osman'ın gözünden aktarmaya çalışan yönetmen Mehmet Gün'ün Güller filmi sinemalarda.
 
Görüntü yönetmenliğini Seyhan Bilir’in müziklerini Gökhan Tamir’in yaptığı filmin senaryosunu Murat Bozkurt, Serdar Arslan ve Ercan Ergenekon yazdı.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Emirhan Can Ala, İbrahim Kalkan, Nail Demir, Deniz Oral, Zeynep Aytek Metin, Mehmet Kefli, Sezai Yeşilyurt, Seymen Hozan, Ilgım İpekçi, İlknur Ercan, Enver Arslan ve Sedat Aslan var.
 
Filmin Konusu
 
Güller, Türkiye’de post modern darbe olarak adlandırılan bir döneme şahit olan küçük bir çocuğun hikâyesini konu ediyor. Ali Osman, Türkiye’nin siyasi olarak en kırılgan dönemlerinde birinde yaşayan 12 yaşındaki bir çocuktur. Kekeme ve utangaç bir çocuk olan Ali, eğitim görmek için köyde yaşayan ailesinin yanından ayrılıp, şehirde yatılı bir okula gider. 28 Şubat sürecinde yurtlar erken tatile girince, kendisi ile birlikte köyden okula gelen Serdar ile birlikte doğup büyüdüğü köye doğru yola koyulur. Ancak yolculuk sırasında, köyü ile ilgili can sıkıcı haberler alır. Platonik olarak aşık olduğu Güller’in köy okulunda öğretmen olan babası hakkında soruşturma açılmıştır ve bu yüzden aile köyden taşınmaya karar vermiştir. Ali, bir yandan yaşananları kafasında oturtmaya çalışırken bir yandan da sevdiği kızı bir daha göremeyecek olmanın telaşı içine girer.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir