blank

Filiz Gökdemir Özarslan’ın İlk Şiir Kitabı

Filiz Gökdemir Özarslan’ın İlk Şiir KitabıŞair
Filiz Gökdemir Özarslan’ın 
İlk Şiir Kitabı
“Deniz Sevdam”
Çıktı
 
Şair Filiz Gökdemir Özarslan’ın ilk şiir kitabı “Deniz Sevdam” çıktı.
 
Filiz Gökdemir Özarslan’ın daha önce çeşitli edebiyat dergilerinde yayınlanan şiirlerinden oluşan ilk şiir kitabı “Deniz Sevdam” çıktı.
 
Filiz Gökdemir Özarslan’ın İlk Şiir KitabıKitabın arka kapağında yer alan beş mısra, şairin şiir tarzını büyük ölçüde yansıttığı kadar şairin şiir dünyasına açılan bir pencere gibi:
 
Candan ötem kordan yelek ördüğüm
Tek sen benim için bakıp gördüğüm
Aşkımız ilk günkü gibi kördüğüm
Seninle her şeye binlerce evet
Aşkın benim için en yüce servet
 
Şair şiirlerinde biçim olarak Halk Şiiri’ne, Hece Vezni’ne yakın durduğu gibi Serbest Vezin’le de yazmaktan çekinmemiş.
 
Şiirlerinde bireysel yaşanmışlıklardan toplumsal olaylara kadar hayatın birçok yanına dokunan şair, bu geniş yelpazede yazmanın getireceği olumsuzlukları da göze almış.
 
Kısaca denilebilir ki kitapta, doğal, cesur, içten, denize sevdalı bir şairin şiirleri var.
 
Şair, Çukurova 13. Kitap Fuarında
 
Şair Filiz Gökdemir Özarslan 4-12 Ocak 2020 tarihlerinde Çukurova 13. Kitap Fuarında, Altın Koza standında “Deniz Sevdam” kitabını okurları için imzalayacak.
 
FİLİZ GÖKDEMİR ÖZARSLAN
Canımın İçi
 
Ne güzel günlerdi ağlar gözlerim
Sana yazılır sitemli sözlerim
Bilsen o günleri ne çok özlerim
Canımın içi sensiz her şey yarım
Sen varsan bu dünyada ben de varım
 
Seninle tekrar doğdum küllerimden
Korkmam hiç Zümrüdü Anka’m ölümden
Kimse ayırmasın beni gülümden
Canımın içi sensiz her şey yarım
Sen varsan bu dünyada ben de varım
 
Açarım ellerimi hep semaya
Seninle giderim Fizan’a aya
Koyma beni yad ellerde hep yaya
Canımın içi sensiz her şey yarım
Sen varsan bu dünyada ben de varım
 
Filiz Gökdemir Özarslan’ın İlk Şiir KitabıFiliz Gökdemir Özarslan, 05. 08. 1971 tarihinde Adana da doğdu. Memleketi Kilis. Evli ve iki erkek evlat annesidir. Çocukları ile birlikte büyüdü. Büyük oğlu Akın viyola sanatçısı, küçük oğlu Alper de elektrik mühendisidir. İlkokulu Lütfiye Kısacık ilköğretiminde okudu. Ortaokulu ve liseyi Adana Kız Lisesinde okudu. Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde eğitim aldı. Kamu ve özel sektör de muhasebe bölümünde çalıştı. Şu an emekli. Çeşitli eğitim seminerlerine katıldı, belgeler aldı. Sanatın türlü kolları ile uğraştı. Müzik, resim, vitray ve seramik…
 
Tam adı Ayşe Filiz Gökdemir Özarslan olan şair, gönüllü ve alaylı olarak iki yıl müzik öğretmenliği yaptı. Almanya’nın Saksonya Eyaleti, Chemnitz Şehrinde hasta ve yaşlı bakımı eğitimi alarak Fuu-Gesundheitsfachberufe okullarından belge aldı. Radyo programcılığı yaptı ve şiir programı sundu. Ünlü şairlerin, şair arkadaşlarının ve kendi şiirlerini halen yorumlayarak, görseller ile klip halinde sunmaya ve sosyal medyada yayınlamaya devam ediyor. Denize olan özlemi dizelerinde çok fazla hissediliyor… Halen şiir etkinliklerine ve sosyal sorumluluk projelerine gönüllü katılmaktadır.
 
Şiirleri; Çukurova Metropol, Avrupa Olay, Kilis Kent gazetelerinde, Ekin Sanat Edebiyat, Değişim Rüzgârı, Asanatlar dergilerinde yayınlandı.  Edebiyat ve Halk Şiiriyle ilgili bilgilerini; Araştırmacı Yazar, Halk Şairi Mansur Ekmekçi Bey hocası ile çalışarak geliştirdi. Yaşadıklarını, gördüklerini ve başkalarının yaşanmışlıklarını kaleme alarak, “Deniz Sevdam” adlı ilk şiir kitabında yayınladı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir