Festival Tanıtım Filmi Dünya Semalarında

26. Uluslararası
Aspendos Opera ve
Bale Festivali için
 
Festival Tanıtım Filmi
Dünya Semalarında
 
26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali için THY uçağında çekilen festival tanıtım filmi dünya semalarında.
 
DOB Genel Müdürü, tenor Murat Karahan'ın pilot, sanatçıların ise yolcu rolünde olduğu tanıtım filmiyle mümkün olduğunca çok sanatsevere ulaşılması hedefleniyor.
 
Tanıtım filmi, 26. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali için Kültür Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yollarının iş birliğiyle çekildi.
 
İstanbul Havalimanı'nda çekilen, Ankara ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının yanı sıra DOB Genel Müdürü Murat Karahan, Genel Koordinatör Oğuz Sırmalı, sopranolar Feryal Türkoğlu, Seda Arayıcı Ayazlı, Görkem Ezgi Yıldırım, bale sanatçısı Özge Onat'ın kamera karşısına geçtiği tanıtım filmi, sosyal medyada paylaşılmasının ardından binlerce beğeni ve yorum aldı.
 
Tanıtım filmi, Pilot rolündeki Karahan'ın "Antalya Havalimanı'na iniş için alçalıyoruz." anonsuyla başlıyor.  Yolcu bölümünde yer alan DOB sanatçıları, Verdi'nin "La Traviata" operasından "Brindisi" parçasını hep bir ağızdan seslendiriyor. Balerin Onat da dansıyla müziğe eşlik ediyor.
 
"Yüksek ilgiyi yakalamayı hedefliyoruz"
 
Murat Karahan, 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali tanıtım videosunun hazırlıklarının aylar öncesinden başladığını belirtti: “Bu seneki festivalin tanıtımını bu çok özel filmle yaparak hem yurt içi hem yurt dışında yüksek ilgiyi yakalamayı hedefliyoruz." dedi.
 
Karahan, bu projede de kendilerinden desteğini esirgemeyen Bakan Ersoy'a teşekkürlerini sundu. THY'nin de çekimler için pilot, kabin memuru kıyafeti ve uçak tahsis ettiğini söyledi.
 
Karahan, Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen İstanbul Opera ve Bodrum Bale festivallerinde rekor seyirci sayısına ulaşıldığını hatırlattı. Sanatseverleri Efes ve Aspendos Opera ve Bale festivallerine de beklediklerini söyledi.
 
Festival programı
 
Bizet'in "Carmen" operasıyla 1 Eylül'de festivalin açılışı yapılacak Aspendos Opera ve Bale Festivali'ne, Viyana Devlet Opera ve Balesi, 8 Eylül'de Çaykovski'nin bestesi "Kuğu Gölü" ile konuk olacak.
 
Ulusal Onursal Akademik Ukrayna Dansları "Pavel Virsky" dans topluluğu 4 ve 5 Eylül'de sahne alacak. Festivalde, Ankara ile Antalya Devlet Opera ve Balesi, Verdi'nin "Aida" adlı eserini yorumlayacak.
 
Türk epik operası "Troya"nın 16 Eylül'de izleyiciyle buluşacağı festival, 18 Eylül'de Genel Müdür Karahan'ın da solist olacağı gala konseriyle sona erecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir