Efes Opera ve Bale Günleri Başlıyor

Efes Opera ve Bale
Günleri Başlıyor
 
İzmir Devlet Opera ve Balesi, yeni sezonda seyircisiyle "Efes Opera ve Bale Günleri" kapsamında Efes Antik Tiyatrosu'nda buluşacak.
 
İZDOB Müdür Vekili ve Sanat Yönetmeni Haldun Özörten, İZDOB Elhamra Sahnesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmada, uzun bir aradan sonra yeniden Efes Antik Tiyatrosu'nda sahne almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
Özörten, bu yıl ilk kez 16-22 Eylül tarihleri arasında "Efes Opera ve Bale Günleri"ni gerçekleştireceklerini belirtti. Özörten, "İzmir seyircisine en iyisini sunabilmek için büyük çaba harcıyoruz. Bize bu noktada desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza çok teşekkürler ediyoruz. İyi ki varlar, iyi ki sanatı ve sanatçıyı destekliyorlar, seyircilerin önüne en güzel projelerle çıkmaya devam edeceğiz." dedi.
 
"Gala Konseri" 16 Eylül Cumartesi, Saraydan Kız Kaçırma" operası 19 Eylül Salı, "Romeo ile Jülyet" de 22 Eylül'de seyirciyle buluşacak.
 
Proje sponsorlarından Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynek Bakıcı: 8 bin 500 yıllık geçmişi olan Efes'te sanatla iç içe bulunmanın kendileri için önemine değindi.
 
Türkerler Holding Koordinatörü Atilla Sezgin, İZDOB'a önceki dönemlerde de katkılarının bulunduğunu anlattı. "Efes Opera ve Bale Günleri"nde yer almaktan mutlu olduklarını söyledi.
 
Sezgin, kente 5 milyar liralık yatırım yaptıklarını aktardı. Sanat ve spor alanında daha iyi bir noktaya gelinmesi için üstlerine düşen görevi yaptıklarını anlattı.
 
Mavi Bahçe AVM Müdürü Vedat Özören de "Efes Opera ve Bale Günleri"ne destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.
 
Yapılan konuşmaların ardından sponsorluk anlaşması imzalandı.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir